Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az ősrobbanás kiinduló pontján...

Az ősrobbanás kiinduló pontjának számító atomi méret mitől lett atomi, azaz mi nyomta ennyire össze?

Figyelt kérdés

Az csak úgy "vót" ? Ez eléggé necces...

Nekem annyira sántít ez az ősrobbanás elmélet.....

Elvileg lassulnia kellene a világegyetem tágulásának, erre meg az van, hogy gyorsul.

Persze gyorsan megalkották a sötét anyag elméletét, hogy valamivel magyarázni lehessen a dolgokat.


De mi van akkor , ha a mai fizikai ismereteink nem teljesek, ergo rosszul magyarázzuk a keletkezést.


2018. dec. 9. 01:05
1 2
 1/13 MisterTT ***** válasza:
84%

Vèlhetőleg egy szuper nagy feketelyuk!

A Számításaim ès józan logikám szerint az ősrobbanás feketelyukban születik ès abban is èr vèget újra ès újra.

Persze tèrben ès időben is csavarja ès befolyásolni tudja valószínűleg egy ilyen esemèny a dolgokat mivel felfoghatatlan tömegekről ès mèretekről es terekről beszèlünk.

2018. dec. 9. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 MisterTT ***** válasza:
89%

Ja ès igen!

Gondolkodsz... Ez jó!

Amúgy a dolgok törtennek ès azt magyarázzák fizikával. Nem fordítva..

De valószínű sokmindenről mèg nem tudjuk hogyan működik.

2018. dec. 9. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

"Az ősrobbanás kiinduló pontjának számító atomi méret mitől lett atomi, azaz mi nyomta ennyire össze?"

Nem lehet tudni. Ez az első pillanat, amit látunk, ha a "múltba nézünk". Hogy mi volt előtte, azt senki se tudja.


"Az csak úgy "vót" ? Ez eléggé necces..."

Feltehetőleg nem "csak úgy". De nem tudjuk, hogy mitől "vót". Ilyenkor a fizikusok azt a taktikát vetik be, hogy azt mondják nem tudni.


"Nekem annyira sántít ez az ősrobbanás elmélet....."

Hát ez sokkal meggyőzőbb, mint több ezer fizikus évtizedes mérései és számításai. Ha neked személy szerint sántít, akkor mehet is a kukába a kozmikus háttérsugárzás meg az Univerzumban az elemek eloszlása meg persze a kozmológiai vöröseltolódás és a többi és a többi.

Mik azok a konkrét mérések/számítások és belőlük levont következtetések, amikkel bajod van, és az elmélet mely elemeit kérdőjelezed meg ezek alapján?


"Elvileg lassulnia kellene a világegyetem tágulásának, erre meg az van, hogy gyorsul.

Persze gyorsan megalkották a sötét anyag elméletét, hogy valamivel magyarázni lehessen a dolgokat."

Hát ez így működik. A valósághoz igazítják az elméletet. Miért, szerinted ha kiderül hogy gyorsulva tágul, akkor is mondják azt, hogy lassul? Vagy mégis mi az elvárásod?


"De mi van akkor , ha a mai fizikai ismereteink nem teljesek"

100%, hogy a mai fizikai ismereteink nem teljesek. A tudomány talán legalapvetőbb alapvetése, hogy az ismereteink nem teljesek.

2018. dec. 9. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
64%

Miért ne lehetne "csak úgy"?


Az élet is teljesen spontán, csak úgy magatól keletkezett, bizonyos szerencsés következmények összefüggéseként.


Nem kell mindennek az okát keresni.

2018. dec. 9. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 2Laci válasza:
23%
Az univerzum egy terének összes anyaga egy szuper fekete lyukba tömörödött. Amit aztán a saját belő nyomása valamint a körülötte lévő 0 tér vákumja szétrobbantott.
2018. dec. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 dellfil ***** válasza:
100%

Szerintem az "elejéről" kellene utána járni a dolgoknak. Azaz sorban szépen megismerni a csillagászat lépcsőit, fizikai háttereit. Nem célszerű mindjárt a közepébe csapva, rögtön a kozmológia határterületéről meghozni a verdiktet:


"Az csak úgy "vót" ? Ez eléggé necces...

Nekem annyira sántít ez az ősrobbanás elmélet....."


Például. :) És nemtudásból egyből neki esni a "túdósoknak": "Persze gyorsan megalkották a sötét anyag elméletét, hogy valamivel magyarázni lehessen a dolgokat."

Szerintem nézegesd ezeket:


[link]


Nem kíván egyetemi szintű matekot a megértése, persze csak "érdeklődő" szinten. Ad némi betekintést, (és tán belátást!) miről is van szó a kozmológiában. Mi az az "ősrobbanásnak" (magyarul!) nevezett valami, amely mainapság elég jól megmagyarázza az égbolton látottakat. Na persze nem a felhőkre gondolok, és még csak nem is a Holdra, a Napra, és a csillagokra... Ez utóbbiakra már igen, meg például arra, hogy az éjszakai égbolt sötét. ...hogy? Nem az? Ja, ki kell jönni a szénné világított búra alól, és úgy felnézni az égre...

Tehát, az éjszakai égbolt sötét. (Ha felhős, akkor is.)

(Nem a sötét anyagra utaltam itt!)


dellfil

2018. dec. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 EagleHUN ***** válasza:

Vannak más elméletek is a világegyetem keletkezésre és az ős"robbanás"-nak elkeresztelt eseménysorozatra, amit az emberiség fizikai ismeretei már nagyon közel kb piko szekundumokisg vissza tudnak magyarázni, de magát az eseményt nem:


Pl itt van 3 másik elmélet is:

1)és2) együtt: Egymáson lévő terek (dimenziók) hullámzás közben egy ponton "összeértek". Úgy is mondhatnánk átszakad a köztük lévő "gát".

- És a két összeérő tér közti "lyukon" egy átfröccsenés történt, ami buborék formájában terjed. Azaz teljesen megeggyezik az eredmény azzal amit látunk. Tehát fekete lyukról szó sincs! És felveti annak a lehetőségét hogy ez az esemény bárhol bármikor ismétlődhet azaz rengeteg univerzum (buborék) létezik létezhet még.


- Ennek egy másik verziója ha a két összeérő tér-dimenzió elkezdett össze is olvadni. Ugyanúgy 1 pontból kiinduló a dolog. Ugyanúgy gömb (buborék) forma. Ugyanazt látnánk.

1 érdekessége viszont van ennek az elméletnek.

A két összeolvadó dimenzió határfelületén most is keletkezik új anyag és nem egy pontból szétlökődő robbanás vagy fröccsenés van. A világegyetemünk "szélét" képző eseményhorizontot egyik verzióban sem láthatjuk meg soha mert fénysebességgel távolodik.

Viszont ebben az összeolvadós verzióban a keletkezett anyag onnan kezd visszalassulni. Ezzel egyébként könnyen magyarázhatóvá válna a távoli objektumok (kvazárok) túl nagy megmért sebessége is! Amit egyenlőre egy rejtélyes taszítást kiváltó erővel próbálnak magyarázgatni!


3) Egy érdekes elmélet: Egy 4 tér és 1 idő dimenziós világegyetemben egy csillag felrobban és fekete lyukká roskad. Ettől a roskadástól elveszíti egy tér dimenzióját. Létrejön benne egy 3 tér és 1 idő dimenziós szerkezet, ez a mi világegyetemünk.

Sok másik hasonló is lehet ha így van.

De ebből az elméletből nehéz megérteni a világegyetemünk tágulását. Talán párolog az a fekete lyuk amiben vagyunk...?


----------------------------------------------------------


Sem a 2 fekete lyukas sem a másik 2 keletkezési teóriára/ elméletére nincsen semmi bizonyíték egyenlőre, de cáfolat sem! Egyiket sem én találtam ki!


Én az összeolvadósat tartom a legvalószínűbbnek / szimpatikusabbnak, de ez a magán véleményem.

2018. dec. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 SIDLER22 ***** válasza:
46%
A sötét anyag elméletét nem azért alkották mer kellett az univerzum tágulásához. Hanem azért mert látták, hogy van egy terület ahol nincsen semmi, de mégis vonzza a dolgokat oda a gravitáció. Nemrégiben el is haladt a naprendszerünkben egy ilyen sötét anyag csomó. Azt hiszem 500 km/s-os sebességgel átszelte a naprendszert. Az ősrobbanás pedig nem az anyag sűrűségéből állt. Az anyag energiából áll. Az energiának pedig két típusa van. A pozitív és a negatív (nem tudom, hogy ennek a sötét energiához van-e köze, de van két típusa az energiának). Az egész univerzumban mindkettőből ugyanannyi van. A különbség az, hogy az egyiket érzékeljük a másikat viszont nem (vagy csak a gravitációs erejéből tudjuk, hogy létezik). Tehát a pozitív és a negatív energiából is ugyanannyi van az egész univerzumban szétszóródva. Ha összeadod a két energiát megkapod, hogy mi volt az ősrobbanás előtt. Szó szerint semmi :) a két energia egy volt és nem létezett semmi. Az ősrobbanás tehát valójában a két energiatípus szétválása volt. A kvantumfizika mai állása szerint az univerzum energiája 0.
2018. dec. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Azt ugye tudod, hogy nem te fogod fotelból, 1000 jól képzett, vezető tudóssal szemben megcáfolni az ősrobbanást egy 5 soros kis írásban?

Na, ha tudod, akkor érdemes lenne többet is olvasni róla.

Pl. kezdjük azzal, hogy atomnál jóval kisebb volt kezdetben. Még egy atommag sem fért el benne.

Dávid Gyula videóit nézd meg.

2018. dec. 10. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

9-es


Mit is mondott valaki korábban egy hasonló kérdés kapcsán?


- Akkoriban még másképp működött a fizika és az akkoriban ismert anyagok mások voltak, mint , amit ma ismerünk.


Az, hogy milyen anyagok voltak akkoriban, azt nem tudom, de hogy a fizika nem működött másképp, az egészen biztos, csak rosszak/hiányosak a fizikai ismereteink.


Az ősrobbanást kizárólag azért utasítom el, mert a józan paraszti eszem nem fogadja be, ugyanúgy, ahogy a teremtés elméletet sem.

2018. dec. 11. 01:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!