Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az ősrobbanás-elméletben...

Az ősrobbanás-elméletben hívők mit válaszolnak arra a kérdésre, hogy a fizikai törvények mikor, hogyan keletkeztek, illetve mi volt előttük?

Figyelt kérdés

2018. dec. 17. 14:18
1 2 3
 1/21 Wadmalac ***** válasza:
86%
Akik számára a tudomány hitet jelent, azoknak itt nincs értelme válaszolni.
2018. dec. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
79%

Azt, hogy nem tudjuk.

Most jön az, hogy ebből majd valami furfangos logika alapján kisütöd, hogy akkor ez cáfolja is az elméletet. :)

2018. dec. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 Wadmalac ***** válasza:
70%
Annyit tudunk róla, mint egy vallásos arról, mi volt Isten előtt.
2018. dec. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 dellfil ***** válasza:
15%

Én például azt, hogy ez egy merőben filozófiai jellegű(!) kérdés. Nem az egzakt tudomány asztala.

Ha nincs semmi, még káosz sem, akkor nincs "mivel" foglalkozni. (Mondjuk filozofálgatni lehet róla. Mint a spagetti szörnyről akár, és spekulációkat gyártani persze lehet...

Na álljunk meg egy szóra. Csak nem arra gondolsz, hogy az univerzum kezdeti állapotainak modelljei csupán spekulációk? Nem, nem azok.

Elméleti modellek, amelyek már nagyon jól illeszkednek a most megfigyelhető valósághoz.

Egyébkét meg:

"A fizika az ontológián, azaz a létező tanulmányozásán alapul. Ezzel ellentétben a matematika függetlenül is megfogalmazható. Ez azt jelenti, hogy a fizika alapvetően a való világ leírásaival foglalkozik, míg a matematika elvont sémákat állít, melyek nem szükségszerűen vannak kapcsolatban a tapasztalati világunkkal. Ez úgy is megfogalmazható, hogy a fizika állításai szintetikusak, míg a matematika állításai analitikusak. A matematika feltevéseket tartalmaz, míg a fizika elméleteket. A matematikai állításoknak csak logikailag kell igaznak lenniük, míg a fizika állításainak előrejelzései meg kell egyezzenek a megfigyelt és kísérleti adatokkal."

Idézet ebből:


[link]


dellfil

2018. dec. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
58%

1. A hívők szóba bele lehet kötni minden egyes alkalommal, de szerintem mindenki érti, hogy miről van szó. (Elfogadók, egyetértők, stb.)

2. Miért félnek a magukat racionálisnak mondók a "nem tudom" kifejezéstől? Miért ördögtől való, ha azt mondjuk, hogy a tudomány jelen állása alapján nem lehet megválaszolni a kérdést? Ez még véletlenül sem cáfolja az ősrobbanás elméletet, mégis sokan mintha félnének kimondani.

2018. dec. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
56%
Azt, hogy fogalmunk sincs. Duh.
2018. dec. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
37%

Először is: az ősrobbanás egy tudományos elmélet, a fő bizonyítéka a mikrohullámú háttérsugárzás.

Másodszor: a jelenleg ismert fizika törvényei a Planck időben keletkeztek. Bővebben a laikusoknak ez a "nesze semmi fogd meg jól" kategória.

A Planck időről pedig csak annyit tudunk, hogy baromi rövid ideig tartott, de akkor készült el "minden". Az anyag/energia és a fizika törvényei is.

2018. dec. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
52%

Fizikai törvényeknek nem kellett keletkezniük, hiszen mindig is voltak.

Az ősrobbanás előtt és az ősrobbanás folyamata alatt is voltak fizikai törvények, csak más volt a létezés fizikája, mint most.

2018. dec. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim válasza:
28%
A fizikai törvények nem keletkeztek. Azok vannak! Hogy mikor melyiket fejtettük meg az értelmünkön múlik és vannak olyanok is amiket soha nem tudunk emberként majd megfejteni. Mint ahogy a hangya se fogja soha megérteni a morzsa rejtélyét. Ahhoz egy másik dimenzióban kéne élni.
2018. dec. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
0%
Nyilván nem tudjuk, de feltételezések azért vannak. Nekem személy szerint az a verzió tetszik a legjobban, hogy az univerzumok folyamatosan keletkeznek végtelen számban, akár maguktól, akár fekete lyukakból, amelyek "leválnak" a szülő univerzumról, és ezekben az univerzumokban mindenféle fizikai törvény kialakul véletlenszerűen. Így aztán lehetnek olyan univerzumok, amikben semmi sem történik, lehetnek olyanok, amik azonnal megsemmisülnek, meg lehet köztük pár olyan, ami teljesen sikeres, és kifejleszti az intelligenciát (mint a miénk). Ezt akár az univerzumok evolúciójának is fel lehet fogni.
2018. dec. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!