Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mennyi időnek kéne eltelni,...

Mennyi időnek kéne eltelni, hogy a tengeri leguánnak a végtagjai uszonnyá evolválódjanak? Ez egyáltalán elképzelhető?

Figyelt kérdés
Vagy az életmódjuk miatt ez teljesen lehetetlen? Figyeltek meg már erre utaló mutációt a leguán populációkban?

2018. dec. 26. 17:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha az előnyösebb lenne nekik, akkor mondjuk pár tízezertől pár millió évig, vagy akár több, ki tudja. De mivel félig a szárazföldhöz vannak kötve (pl. szaporodás), és a tengeri aljzaton is lábakkal közlekednek, ez a változás önmagában nem lenne egyértelmű előny.
2018. dec. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem lehetetlen az életmód miatt. A récék is valamennyire a szárazföldhöz vannak kötve, mégis van úszóhártyájuk. De egy ilyen karakteres adaptív folyamathoz azért viszonylag erős szelekciós nyomás kell. Szóval növelje az úszóhártya a szaporodási sikert (természetesen közvetett módon). Amíg ez nincs meg, addig nincs nagy esély az úszóhártyára. A kérdés második felére nem tudom a választ, de engem is érdekelne.
2018. dec. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

"Figyeltek meg már erre utaló mutációt a leguán populációkban?"

Mármint mikor? :) Ezt nem értem. A faj minimum 5 millió éves, azóta elég jól elvan így, a környezet sem változott jelentősen, szóval mondjuk az elmúlt száz évben nehéz lett volna tetten érni ilyen stabilan megmaradó mutációt. (Nem lehetetlen, de azért a kérdés így akkor is kicsit furcsa.)

2018. dec. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!