Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A Föld egy tetszőleges pontját...

A Föld egy tetszőleges pontját tekinthetjük inerciarendszernek?

Figyelt kérdés
A Föld, mivel forgó mozgást végez, nem tehetetlenségi rendszer. Értem. De a Föld egy tetszőleges pontja attól még lehet az, igaz? Mert bár a Földdel együtt keringünk, ha a Földön kívül is helyezzük, nos, mozgásban vagyunk ugyanúgy a Naprendszerben, a galaxisban stb. is. Ezért feltételezem azt, hogy a Föld tetszőleges pontjai is lehetnek ezek. Bár én laikus vagyok, örülnék, ha egy szakértő is elmondaná a véleményét. Köszönöm!
2019. jan. 7. 02:12
1 2
 1/11 Wadmalac ***** válasza:
Jól belőtt tűréshatárok közt bármilyen földi pont tekinthető inerciarendszernek (mondjuk egy tíz méteres téglahajítás milliméteres pontosságú számítására), de ha minden szempontból és mértékben tökéletes inerciarendszert akarunk ,az a földön nem lesz.
2019. jan. 7. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Egyetlen pont semmiképpen sem lehet inerciarendszer.
2019. jan. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
#2, Gondolom úgy értette a kérdező, hogy a ponthoz rögzített vonatkoztatási rendszer.
2019. jan. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Wadmalac ***** válasza:
Én is így értelmeztem, mármint hogy egy adott geográfiai pont körül vett rendszer.
2019. jan. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Egyetlen ponthoz rögzített vonatkoztatási rendszer, igen, valahogy így. És ha a Földön nem találunk ilyet, akkor hol találunk? Hiszen az univerzum egy tetszőleges pontja is (nem egyenes vonalú, nem egyenletes) mozgásban valamihez képest.
2019. jan. 7. 13:08
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem lehet, mivel csak olyan pont lehet inerciarendszer középpontja ami saját maga nem végez gyorsuló mozgást. H a Föld felszínének egy pontjához rögzítjük az inerciarendszerünket, akkor bár felszíni léptékkel minden jól néz ki, de felnézve az égre olyan furcsa dolgokat látunk, mint hogy fényévekre lévő csillagok egyetlen nap alatt megkerülnek minket.
2019. jan. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Wadmalac ***** válasza:
Talán egy, az űrben meghajtás nélkül, forgás nélkül sodródó szoba, űrhajó, űrállomás belseje állhat legközelebb az ideális inerciarendszerhez. Ha elég messze van a nagy tömegektől, bolygók, csillagok, akkor a rá ható grav. hatás közel homogén a belső tér minden pontján.
2019. jan. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Az ikerparadoxon feloldását így magyarázza a Wiki:


„A paradoxon feloldása az, hogy ha a Föld vonatkoztatási rendszere inerciarendszer, akkor a hajóhoz rögzített koordináta-rendszer nem lehet végig az...”


Tehát hibásan írja, hogy a Föld vonatkoztatási rendszere inerciarendszer, igaz?


[link]

2019. jan. 7. 16:30
 9/11 Wadmalac ***** válasza:

"Tehát hibásan írja, hogy a Föld vonatkoztatási rendszere inerciarendszer, igaz?"


Egy feltételezéssel indít, HA a Föld inerciarendszer, AKKOR az űrhajó nem lehet az. Ha meg a hajó az, akkor a Föld nem lehet az. Ez csupán egy gondolatkísérlet, bizonyítandó, hogy nem lehet mindkét rendszer inerciarendszer. Nem teszi hozzá, hogy egyik sem az. De attól még így van.

2019. jan. 8. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Világos, tehát egy gondolatkísérlet erejéig azzá tették, hogy a példát könnyebben lehessen szemléltetni. Köszönöm!
2019. jan. 8. 09:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!