Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek az, hogy a fizika...

Szerintetek az, hogy a fizika lehetőséget ad időben a jövőbe utazni, egyfajta bizonyíték a sors létezésére?

Figyelt kérdés
A relativitás elméletből kiindulva már eleve nem tudjuk az idő semelyik kis szeletét jelennek hívni, mert minden viszonylagos. Ebből következik hogy a múlt, jelen és jövő egyöntetűleg van jelen. Mi pedig a kis biológiai óránk jelen érzetével forgatókönyv szerűen haladunk előre az eseményekben. Tehát a sebesség, gravitáció manipulálásával megcélozhatom a jövő bármilyen pillanatát ami épp úgy adott mint a múlt. Ugyanúgy kezeljük őket és a múlt pillanati is fixek hiszen tanui vagyunk annak hogy a múlt sosem változik meg, ezért következetes, hogy a jövő pillanati sem változhatnak meg, mert még előrébbről nézve azok is a múlté fognak vállni. A saját jelenemből a saját jövőm bármlyik pontjára eljuthatok. Ez vetette fel bennem a kérdést, hogy akkor a kis utazásomnak"" az időben minden egyes pillanata már létezik és olyan mint egy kis checkpoint amit nem tudok kikerülni. Tehát forgatőkönyv szerűen haladnak előre az események amiket képtelen vagyok befolyásolni, mert akkor a jövőnek egy most már létező memontuma nem történhetne meg, de meg kell történnie mert mert valahol"" már most ltezik az a pillanat. Vagy itt jönnek képbe a multiverzumok? Ti mit gondoltok erről? Tudom kicsit agyzsibbasztó:'D

2019. jan. 31. 10:43
1 2
 11/15 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Nos melyik a sci-fibb? :XD"


Egyeztethet az a Palpatine-cosplayer havonta, attól az univerzum még nem lesz az övé.

:D

2019. jan. 31. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg az lessz a vége hogy egy szupermassziv fekete lyuk elnyeli az egész világegyetemet, majd újból ősrobbanás lessz. És minden pontosan ugyanigy fog megtörénni ujra és ujra. A halálom utáni és a születésem előtti időre meg úgysem fogok emlékezni. A szabad akaratot meg mindenki felejtse el, nem az ember körül forog a világegyetem. :D
2019. jan. 31. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
52%

A kazualitás visszafelé is igaz lehet. Egy esemény ugyan olyan eséllyel kihathat a múltra mint a jövőre, legalábbis semmi nem zárja ki hogy így legyen. Mi, a megfigyelők ezt úgysem vennénk észre.

Tegyük fel, hogy minden cselekedetünk egyszerre hat ki a múltunkra és a jövőnkre, amik így folyamatosan változnak. Mi ebből semmit nem érzékelünk, arra emlékszünk amire épp most emlékezünk, meglehet fél perce még másra emlékeztünk.

Egy esemény több másikat is meghatároz, de nagy eséllyel a saját tetteink a saját idővonalunkon okoznak nagyobb változást.

Ha csak a saját idővonaladat nézed, és feltételezzük hogy a téridőben mindig minden kihat oda-vissza mindenre, mi pedig ehhez képest csak az egymás utáni képkockákat látjuk, akkor előfordulhat hogy észrevehetünk valamilyen mértékű irányítottságot, amit akár sorsnak is nevezhetünk, de minden amit a múltatban látsz lehet a jövőben hozott döntéseid következménye és mindaz amit a jövőben teszel a múltad tapasztalatai alapján meghozott döntések lesznek, kialakul egy irányvonal, így végülis igaz lehet a mondás, hogy a sorsod a saját kezedben van, és részben te irányítod az eseményeket, éppen csak nem emlékszel rá mikor hányfelé módosultak az eddig megélt eseményeid. Ráadásul még azoknak is igazuk lehet akik a karmában hisznek, mert hogy a tetteid visszahatnak rád. Én így látom a párhuzamos lehetőségeket, nem egy-egy létező univerzumnak, egy végtelenszámú multiverzum értelmetlen energiapazarlásnak látszik.

A rendezettséget abban látom, hogy nem esett szét a téridő, vagy ahogy mondják, nem vagyunk képesek paradoxonokat előidézni, pedig elméletileg ez is megengedett lenne. Ahogy az időutazás sem zárható ki, csak éppen bármilyen időben való ugrálásba beleőrülnénk mint megfigyelők. Ott az a borzalmas film, a Pillangóhatás, na az pl. jól megmutatja hogy ha csak a saját kis idővonaladon módosítgatnál, és minden egyes változatra emlékeznél már azt sem bírná feldolgozni az agyad, ha meg ugyanez a folyamatosan változó események egymásra hatásában történne, azt sehogysem lehetne feldolgozni, még akkor sem ha csak mint képkockakat figyelnéd és nem lennél közvetlenül befolyással semmire.

Szerintem az emberek olyan régóta vizsgálják ezeket a kérdeseket, és valahol minden eddigi szemléletben fel lehet fedezni rendszert, vagy igazságot, számomra az a logikus, hogy mindenkinek igaza van, akkor is ha ellentmondásban állnak egymással, mert attól még hogy mi nem tudunk egyet sem létrehozni, a paradoxonok stabilan fenntartható, jól működő rendszerek is lehetnek, fogalmunk nem lenne róla ha része lennénk egynek.

2019. febr. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad az emberi fajt és a földet a középpontba helyezni, változtass meg egy sokkal régebbi eseményt a múltban pl a dinók kihalását (nem csapódik be a meteor) és lehet ki sem alakul az emberi faj.
2019. febr. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Jó a kérdés.

Ha a jövő létezik, és megváltoztathatatlan, akkor valóban következik belőle az előre megírt sors. Tehát itt inkább a megváltoztathatatlanság a lényeg.



A kérdéshez csak lazán kapcsolódik, hogy az én elméletem szerint azonban nem létezik jövő és múlt, csak a jelen - most. A dolgok helyzete, és állapota egymáshoz képest ad egy pontot, egy időpontot.

2019. szept. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!