Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Biológia Bsc ér valamit?

Biológia Bsc ér valamit?

Figyelt kérdés
Sziasztok!! Az lenne a kérdésem,hogy szerintetek ma mennyire éri meg biosz Bsc-re menni (ELTE) majd természetesen folytatni Msc-n mert az alapszak kb semmire nem jó.És ha az ember sikeres,akkor majd Phd.Van két emelt érettségim (fizika,biosz).Az első tervem az orvosi volt,bár nem vagyok benne 100%,de nem vettek fel mert még nem elég a pontom.A másik kiszemeltem csak a biosz bsc lenne..:S ezeken kívül nem tudok mást elképzelni,ami érdekelne..Ti nem tudok esetleg valamit javasolni ilyen irányvonalban még? Vagy aki már végzett esetleg bioszt,annak mennyire érte meg? Engem tantárgyak közül is mindig ez érdekelt és elég erősnek mondom magam benne.

2019. jan. 31. 15:59
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Te jo eg:) hat koszonom h ennyi valasz jott..mar csak akkor 1 kerdes: a programozo biologus is a bsc utan van mint msc?
2019. jan. 31. 19:21
 12/20 anonim ***** válasza:
Ilyen képzés nincs, hogy programozó biológus. Bionikán sem igazán tanítanak meg programozni, de annak itt Mo-n nincs is nagy jövője, szakdolgozni sincs lehetőség kb. sehova sem menni, annyira nem keresett ez itthon. Tanuhatsz otthon programozni, de én még mindig azt mondom, hogy felesleges. Kutatóintézetbe dolgozva mondom ezt
2019. jan. 31. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
ertem,de akkor eddig az derult ki h minden biosszal kapcsolatos dolog felesleges itthon..en meg nem akarok a semmiert kemenyen tanulni..es krizisben vagyok mert nem tudom merr szeretnek igazan menni.
2019. jan. 31. 19:27
 14/20 anonim ***** válasza:

#12 Már bocs, de te egyáltalán nem vagy képben.

A bionika inkább majdnem mérnök informatikus képzés. Aki 7 programozás tárgy után sem tanul meg alap szinten kódolni, az fogyatékos.


A mi kutatócsoportunkban folyamatosan 5-8 Pázmányos hallgató diák van... sokkal több hasznukat vesszük, mint az egy dologhoz értő biológusokat.


Kutatónak pedig nem vesznek fel már biológust. Csak 10 éve PhD utáni tapasztalat/külföld után. Az is max 300 ezres nettóra, de mivel ez ipar is csak ezért.


Amúgy esélytelen. Ha nem tudsz mást csak kísérletezni, amit hamarosan automatizálni fogunk, akkor sok esélyed nincs a jobb kutatócsapatokban.

2019. jan. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Pont ezzel kezdtem, hogy nem. Nem kell a vészjólsókra hallgatni, annó 10 éve kb. én is felnéztem ide, mielött elmentem volna egyetemre és már akkor is ezeket írogatták ide. Még jó hogy nem hallgattam rájuk. Egyáltalán nincs sok munkanélküli biológus, max. aki nem akar dolgozni vagy életképtelen, az nem képes találni munkát, az én ismerősi körömben mindenkinek van mnukája, van aki rájött, h még sem érdekli, az átment másik szakra. De úgyis kevesen végzik el, biológus meg mindig kelleni fog, mert kevés van, aki ért is a szakmához
2019. jan. 31. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Egyébként egy szóval se mondtam hogy nem lehet kutatónak menni programozás nélkül. Van rengeteg állami intézet, el lehet havi 140-180 nettóért dolgozni évekig. Bár szerintem rohadtul megalázó, hogy egy MSc után ilyen szánalmas a közalkalmazotti bértábla.


Csak azt mondtam, hogy jelentősen megkönnyíti a kutatást és a kutatócsoporti munkát, na meg az egész PhD folyamatát, ha értesz máshoz is.


A modern tudomány egyre inkább a műszaki tudományok felé halad, de minimum a multidiszciplináris tudás felé haladunk. Modellezés, matematika, műszeres mérés, big data, neurhálók, automatizálás.


Ezt maximum azok nem érthetik, akik a begyöpösödött kismagyar akadémiában ragadtak. Számtalan ilyet ismerek sajnos. Csak ugye nem mindenkinek az a jövőkép, hogy egy ósdi állami-akadémiai laborban dolgozzék egy alig 40 milliós grantből...miközben vannak nagy és modern csapatok 6-800 milliós pályázatokkal és rendes fizetésekkel.


Végtére álljon itt a magyar akadémia ékes példája, mennyit keres egy 34 éve dolgozó professzor:


[link]


Torokszorító :(

2019. jan. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
A nettó 250ezer az k..va jó fizetés, már ne is haragudj. Nem mindenkinek az az álma, hogy pesten lakjon és dolgozzon. Nem csak ott vannak biológiával kapcsolatos munkák. A nettó 250ezer egy jó fizetés
2019. jan. 31. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Igen, MSc után jó kezdőfizetés.

...de nem 34 év megbecsült kutatói munka után.


Sajnos emiatt a felfogás miatt nem veszik emberszámba és megbecsükés szintjén a biológus kutatókat :(


Persze nem minden a pénz, de szerintem akkor is rohadtul megalázó, hogy a Richteres takarítónő többet keres mint az szomszéd épületben dolgozó PhD végzettségű tudós ember.


...és még ehhez bólogatunk is, hogy minden rendben, örülj a 140.000 nettónak, hiszen csodás fizetés, költözz vidékre akkor még albérletet is fizethetsz talán...

2019. jan. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
én megértem mindenki álláspontját.Köszönöm! Én is azt mondom,hogy a pénz nem minden,de nettő 100-140 tényleg szinte semmi ennyi tanulásért..engem egy cég nem rég fel akart venni vidókat vágni,hozzáteszem nincs papírom,hogy én bármilyen filmes dolgot végeztem,de tény,hogy jól megy,és havi nettó 100 körül volt az ajánlat...Tehát én innen nézem,hogy most 5+ évig kőkeményen tanulok és kutatok ezért a pénzért,vagy videókat vagdosok.Szerintem is megalázó..azt is értem,hogy nem mindenkinél így van,van akinek összejön és többet tud keresni,de nekem fontos a garancia.Ha nem éri meg,akkor nem akarok bioszra menni.:(
2019. jan. 31. 21:06
 20/20 anonim ***** válasza:

Garancia soha sincs semmire, főleg nem a tudományos karrierben :)


Viszont nem csak biológiával lehet, biológiával foglalkozó PhD-t bármelyik szakról csinálhatsz. Pl bionikával, fizikával, stb...


Alapvetően nem akarlak lebeszélni a bioszról... valahol el kell indulni.

2019. jan. 31. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!