Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tudományos szempontból elképze...

Tudományos szempontból elképzelhető, hogy a Világegyetem végtelen?

Figyelt kérdés

A végtelen nem teljesen pontos megnevezés ebben az esetben, inkább úgy kellene fogalmazni, hogy a téridő nem korlátos. Vagyis nincsen kezdete-vége, nincsenek térbeli határai, össztömege és teljes energiája egyaránt végtelen (már ha van egyáltalán értelme arról beszélni, hogy mennyi az Univerzum össztömege).

Egyre valószínűbb, hogy amit mi Világegyetemnek nevezünk az valójában csak egy kis része a világunknak, és folyamatosan követik egymást a Nagy Bummok és Nagy Reccsek, akár egyszerre is párhuzamos dimenziókban.



2019. febr. 4. 11:22
1 2
 11/16 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Szerintem fizikailag nincs olyan, hogy végtelen. Matematikailag van, de a valóságban nem lehet. Egyszer, valahol minden véges."

Ez lehet egy vélemény, de nincs alapja.

Egy nagy baj van a végtelennel.

Hogy nem lehet bizonyítani a létezését.

Mert minél távolabbra nézel, csak azt mondhatod el, hogy eddig és eddig még nincs vége, de lehet, hogy messzebb meg van.

A végesség bizonyítható, ha eléred a végét.


De az biztos, hogy a végtelen fogalom fizikai létezésének nincs semmi akadálya.

Valóban ma csupán véges dolgokat ismerünk bizonyítással, végtelent csak feltételezünk, de mint írtam is fent, ez a végtelen tulajdonságából eredően van így.

2019. febr. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha a világegyetem végességét vagy végtelenségét vizsgáljuk, akkor nem lehet eltekinteni attól hogy nem térben és időben élünk hanem téridőben.

Ez azt jelenti hogy egy térben véges világegyetem is lehet végtelen a téridőben.

2019. febr. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 SIDLER22 ***** válasza:
Szerintem az univerzum folyamatosan tágul a széleinél fénysebességgel ami annyit jelent, hogy van vége, de soha nem fogjuk tudni azt elérni mert a sebessége a legnagyobb ami létrejöhet az univerzumban.
2019. febr. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 LeonScottKennedy ***** válasza:
100%

#13:

Az univerzumnak nincsenek szélei.

2019. febr. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Szerintem a világegyetem véges, de határtalan. Ugyanúgy, ahogyan a gömb felszíne is az. Képzeld el ezt egy 4 (vagy több) dimenzióban. Egy magasabb dimenzióban véges, de 3 dimenzióban határtalan képződményként.
2019. febr. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Wadmalac ***** válasza:

#15:


Lehetséges, ez is egy működőképes teória.

Így elvileg sokmilliárd fényév távolságban láthatom a saját hátam közepét.

Viszont a világegyetem méretei és a fénysebességet túllépő tágulás miatt elég nehéz erre bizonyítékot találni.

2019. febr. 6. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!