Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan lehet a csill. teleszkó...

David212 kérdése:

Hogyan lehet a csill. teleszkópot visszamelegíteni? Többi lent.

Figyelt kérdés
Hidegebb napokon amikor behozom a teleszkópot mindig lecsapódik rajta a víz. Ezzel nem is lenne baj, ha nem maradna ott a nyoma(foltos lesz a lencse). Mindig úgy csinálom, higy várok kb 1,5-2 órát míg fel nem melegedik rendesen, majd ráteszem a kupakokat.

2019. febr. 15. 21:57
 1/4 A kérdező kommentje:
Skywatcher 90/900 lencsés teleszkópről van szó
2019. febr. 15. 21:58
 2/4 anonim ***** válasza:
52%

Nincs teleszkópom ,tehát nincs tapasztalatom de két megoldás jutott eszembe.

1.) Amikor a lencsék már felmelegedtek de még nem száradt meg a víz a vízcseppeket lefújni sűrített levegővel. (száraz nitrogénnel). De szerintem neked egyik sincs otthon.

2.) A lencséket elzárni légmentesen a külső meleg párás levegőtől addig amíg fel nem melegszik. Így nem tud rá kicsapódni a pára.

3.) páramentesítő réteget fújni rá. Ez sajnos befolyásolhatja a kép minőségét.

4.) Hajszárítóval fújni és felmelegíteni a lencséket.

2019. febr. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"várok kb 1,5-2 órát míg fel nem melegedik rendesen, majd ráteszem a kupakokat."

Nem értem ennek az okát, próbáld fordítva, minden irányból lekupakolva bevinni a melegbe. De ha van garázs vagy más átmeneti hőmérsékletű helyiség, akkor oda is teheted először. Hajszárítóval ne melegítsd.

2019. febr. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Wadmalac ***** válasza:
Utolsó ötlete szerintem jó, a lecsapódó párát a beltérben kapja meg, ha lekupakolva viszed be, kisebb eséllyel kapnak párát a lencsék.
2019. febr. 18. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!