Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Én egyszerű emberként mit...

Én egyszerű emberként mit tudok tenni a környezetszennyezés ellen?

Figyelt kérdés

2019. febr. 20. 18:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Azzal ha a saját ökológiai lábnyomodat igyekszed minél kisebbre csökkenteni.
2019. febr. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 EagleHUN ***** válasza:
100%

Én kiegészíteném annyival a saját ökológiai lábnyom csökkentésén túl is lehet pár dolgot tenni.

- Aktivizálódni, pl szemétszedési akcióban részvétellel.

- Népszerűsíteni azaz ismeret terjeszteni az egyes megoldásokat ha van rá lehetőséged. Pl hogy nem csak jó hanem olcsóbb is valamit kisebb öko lábnyommal megoldani.

- Le lehet buktatni pl telefonnal felvenni a szemetelőket/környezetszennyezőket stb...genyóság vagy sem ez egy működő módszer...

- Lehet tüntetni is valamiért vagy valami ellen.

Bár ezt én nem tartom túl hatékonynak, főleg nem a ma Magyarországán...

2019. febr. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

1. Amire nincs szükséged, azt ne vedd meg.

2. Amit megveszel, abból vegyél hazait. Ha nincs, akkor olyat, amit minél közelebbről hoznak. Ha drágább, akkor is.

3. Közlekedj minél kevesebbet. Költözz közel a munkahelyedhez, vagy legalább ne költözz távolabb.

4. Ha közlekedsz, akkor azt tedd tömegközlekedéssel.

5. Ha autózol, akkor azt tedd a sebességhatárok betartásával, gondosan karbantartott (olajcsere, részecskeszűrő stb.) autóval. Nyáron hosszabb utakra indulj el kora reggel, hogy ne kelljen klímát használni.

6. Avarégetést felejtsd el.

7. Fűts gázzal vagy villannyal. Ha drága, akkor is.

8. Ha muszáj fával fűteni, feltétlenül száraz (legkésőbb nyár elején eltett) fával fűts.

9. Szemetet, ruhát, komposztot soha ne égess el.

10. Elektronikai eszközöket, elemeket, festéket, gumiabroncsot vidd el a kijelölt veszélyeshulladék-gyűjtőhelyre.

11. Gyűjtsd szelektíven a szemetet. Lehetőleg minél kevesebb csomagolást használj, és amit lehet (üveget, szatyrot, dobozt), használj fel újra.

12. Használj minél kevesebb energiát. Mindent tekerj a normális élethez megfelelő legalacsonyabb szintre. Vegyél vissza 3 fokot a fűtésből, 20 km/h-t a sebességből, 30 wattot a világításból.

13. Ami nem kell, kapcsold ki. Ne menjen feleslegesen a számítógép, ne égjen a lámpa stb.

14. A nagyobb áramfelhasználással járó műveleteket (pl. mosógép, mosogatógép, sütő) igyekezz a hétköznap délutáni (16-19 óra) csúcsidőn kívül végezni.

15. Ha teheted, ne közlekedj csúcsidőben, főleg ne autóval.

16. Nyaralni lehetőleg minél ritkábban és minél közelebb menj, és semmiképp se repülővel.

17. Amiből tudsz, vegyél használtat új helyett.

18. És természetesen az alapvető természetvédelmi szabályok: ne szakítsd le, ne taposs rá, ne szemetelj, ne füstölj stb.

2019. febr. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igyekszem ezeket kivitelezni. Igaz nem minden vonatkozik rám még, mert jogsim, kocsim nincs. Azt ki tudnád esetleg fejteni, hogy miért jobb mindenből a használtat? Mármint azt értem, hogy nekem személy szerint mondjuk kevesebb kidobható ruhám lesz. De attól ugye nem fognak még kevesebbet gyártani. Bocsi hogyha kicsit értetlen vagyok... Csak szeretném tudni hogy ezekkel hogy tudom védeni a környezetet. Amúgy az tényleg nagyon jó hogy kevesebb szatyort ilyesmit venni, mert azt nagyon sokszor lehet újra használni. A fűtés sajnos nem rajtam múlik, nincs gáz vagy villany bevezetve hozzánk. Viszont az árammal kapcsoltban jobban oda fogok figyelni, hogy feleslegesen ne használjam!
2019. febr. 20. 22:08
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem veszel meg valamit, vagy használtat veszel helyette, azzal a következő gyártást tudod késleltetni. Nem mindegy, hogy 2 vagy 4 hetente gyártanak le egy adott mennyiséget. Márpedig senki nem gyárt a raktárnak, csak akkor, ha az előző készlet már fogyóban van.


Akkor ti a fűtéssel tudtok sokat tenni a környezetért. Nagyon fontos, hogy csak fával fűtsetek. Lehetőleg szárazzal, de még a vizes fa is sokkal jobb, mint bármi más. Szemetet, ruhát, bútorfát, komposztot, gumiabroncsot semmiképpen se égessetek el!

2019. febr. 21. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előzőkkel, de hogy kicsit az ördög ügyvédje legyek, sajnos a szabadpiaci tömegtermelés, a fogyasztói társadalom, az egész "nyugati" gazdasági rendszer ellene megy ennek. Napi szinten kapjuk a nyakunkba a vadi új termékeket (hívószó lett az "új, new" stb.), hogy dobjunk ki mindent, és mindenből vegyük a legújabbat (mondjuk gyakran csak a csomagolás új), vagy a megszokott termékeket is pazaroljuk és sűrűn vegyük meg. Nagyon nagy marketing apparátus dolgozik azon, hogy ne spóroljunk, pazaroljunk, fogyasszunk el mindent minél előbb.

Egyszerű emberként szerintem ezt tudatosítsd, és menj szembe vele (ld: tudatos vásárlás). Fentebb leírták részletesen.

2019. febr. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
36%

Az igazi pusztítást nem az átlag ember csinálja. A különböző kísérletek, robbantások stb szennyezik a Földet.

Az én eldobott pisztácia héjamtol nem születnek kéz/láb nélküli emberek. Mondhatni a probléma rá van húzva a kisemberre.

2019. febr. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
36%
Utolsóval értek egyet. Amit én mondjuk egy év alatt elhasználok energiát, ökológiai lábnyomot, hulladékot hagyok, szén-dioxodot termelek, az egy trilliárdad része sincs, mint amit egy óriásgyár mondjuk Kínában egy ezredmásodperc alatt.
2019. febr. 22. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Ajj amúgy igen, ez nekem is eszembe jutott. Jó persze egy részröl nagyon jó, hogy odafigyelek a környezetre, de tényleg a nagy gyárakkal nem tudok mit kezdeni, ami meg gondolom a leginkább szennyezi.


De mégis olyan jó lenne, ha történne valami vagy tényleg elpusztítjuk ezt a bolygót... Nem tudom mit lehetne tenni.

2019. febr. 22. 14:09
 10/11 EagleHUN ***** válasza:

#7 #8 Bár a gyárak vegyi üzemek és erőművek sokszor veszélyesebb anyagokat eregetnek mint a lakosság.

Azért a sok kicsi sokra megy elve itt is érvényesül!

A hulladék hegyek 80-90% át a lakosság azaz sok milliárd ember generálja.

Az hogy a többi 10-20% -a hulladék mennyiségnek ipari és esetleg veszélyesebb is az egy dolog.


Említettétek még a Kínai gyárakat és szénerőműveket is csak azt nem hogy amit az a gyár gyárt az a lakossághoz kerül, hamar tönkremegy és utána a szemétkupacot növeli újrahasznosítatlanul. Meg az erőmű által előállított energia nagyobbik részét sem az ipar hanem a lakosság használja már el. És ez az arány egyre csak nő nem csökken.

(Régen valóban az ipar használt több energiát! De ez ma már nem igaz!)


Úgyhogy deeee a fogyasztók/lakosság nagyon is tehetnek a helyzetről!

2019. febr. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!