Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért van az, hogy dobolni...

Miért van az, hogy dobolni tudok bal kézzel, de írni, vagy kalapálni nem?

Figyelt kérdés
Nyilván az agy az oka, de azon belül mi? Egy kalapács elvileg jobb-bal kezes, de bal kézzel nem tudok egy szöget sem beverni. Viszont kiválóan dobolok bal kézzel is, szóval nem lehet azt mondani, hogy "bénább" vagyok bal kézzel.

2019. febr. 22. 19:10
 1/6 anonim ***** válasza:
de lehet
2019. febr. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%
A jobb kezes gitárosok (többség) vajon miért bal kézzel fogja le a hangokat? (És jobb kézzel penget.)
2019. febr. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Oké, de én ugyanazt le tudom játszani jobb és bal kézzel is.
2019. febr. 22. 19:22
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert az alapoktól kezdve gyakoroltad. Ha ugyanennyit gyakorolnád a kalapácsolást bal kézzel, ugyanúgy menne.
2019. febr. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
54%

Azért, mert a tanulásnál nem mindegy.

Külön kell megtanulnod a jobb- és a bal kezes dolgokat.

Annyi van csak, hogy ha az egyik kezeddel már megtanultad, akkor a másikkal könnyebb megtanulni.

2019. febr. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"nem lehet azt mondani, hogy "bénább" vagyok bal kézzel."

Ez nem az adott kéztől függ, hanem a konkrét tevékenységtől. Tehát ha jobb kezes vagy, akkor az azt jelenti, hogy a számunkra fontosnak ítélt tevékenységek a jobb kézzel végezve váltak automatikussá, készség-szintűvé (mint pl. írás). Ez nem azt jelenti, hogy a bal kéz általában ügyetlenebb lenne, hanem hogy az az egy adott tevékenység, amiről épp szó van, az agyban nem ahhoz a kézhez kapcsolódott.

2019. febr. 23. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!