Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan tudnék hatékonyan...

Fizikakedvelő kérdése:

Hogyan tudnék hatékonyan rendszertant tanulni?

Figyelt kérdés

Érdekel mostanában a rendszertan,és szeretném elsajátítani állat és növénycsoportok neveit,tulajdonságait.

Hogyan lehetne ezt hatékonyan csinálni? Tudtok könyveket,módszereket ajánlani?

Válaszokat előre is köszönöm!



2019. febr. 24. 09:47
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

#20:Legyen. Konkretizálom a témámat. Sejt és szövettan érdekelne. Sejtszervecskék,differenciált szövetek,stb.

Most már tudnátok segíteni?

2019. febr. 24. 15:51
 22/29 anonim ***** válasza:

Hát ennek nem sok köze van a rendszertanhoz. Még ez is elég tág témakör.


Ez kb az egész sejtbiológia / celluláris biológia témaköre. Ehhez kellenek biokémiai alapismeretek is.


Ami neked kell akkor... ezekre kéne rákeresned.


Szerves kémia alapjai

Biokémia alapok

Sejtbiológia alapjai


Esetleg némi szövettan később... de ez is rettebtően gazdag terület.

2019. febr. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm:)

Megkereshetnélek,ha érdekel valami?

2019. febr. 24. 16:20
 24/29 anonim ***** válasza:
Az angol wikipédiás rendszertan elég megbízható, biológus vagyok! De mielőtt elkezded magolni az élőlények rendszerét, érdemes lenne megérteni a különböző rendszertanokat (mert több is van). Plusz a klasszikus (hierarchikus) rendszertant már nem igazán használjuk. Evolúció nélkül szintén nem tudod megérteni a rendszertant. Genetika is kelleni fog.
2019. febr. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

#24:Köszönöm,kedves 24-es!

S hogyan lehetne ezekkel a különböző rendszertanokkal megismerkedni?

2019. febr. 24. 20:12
 26/29 sadam87 ***** válasza:

Én sem feltétlenül tartom értelmesnek "betanulni" a csoportok nevét és tulajdonságait. Persze ha érdekel az ilyesmi, nyugodtan lehet olvasgatni róla, de direkte bemagolni nem sok értelme van.

Mindenesetre állatrendszertannal kapcsolatban itt egy egyetemi jegyzet:

[link]

(Plusz én hajdanán az Uránia sorozatot olvasgattam sokat.)


"Sejt és szövettan érdekelne. Sejtszervecskék,differenciált szövetek,stb."

Szintén egyetemi sejttan jegyzet:

[link]

Persze a középiskolás alapok kellhetnek hozzá, ha még nincsenek meg (pl. biokémia). (Plusz olyan veszettül nem izgalmas olvasmány.)


"Az emberi evolúciónak még vannak nyitott kérdései. Hogyan vizsgáljam,az evolúciót,ha még a biológusok sem tudnak mindent?"

Hát ez elég sok mindennel van így. A tudomány eleve nem úgy működik, hogy kőbe vésett tények vannak, hanem hogy a hipotéziseinket (feltevéseinket) megerősítik vagy cáfolják a kutatási eredmények. Épp azok gyakran a legizgalmasabb területek, amiket még nem ismerünk pontosan.

2019. febr. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Az utolsó két linket én is akartam ajánlani :) Mindkét témában nagyon pontosak és jók. Bár a dr. Török Júlia Katalin névhez a mai napig nagyon sötét emlékeim fűződnek...
2019. febr. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 csodabogyesz válasza:

Dr. Simon Tibor, Novenyismeret. Ez egy határoz könyv.

Ha hobbiból olyanokat akarsz tanulni, mint pl a landzsasutifu a Plantago lanceolata, plantaginaceae-utifufelek családja stb stb

2019. jún. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2019. jún. 3. 20:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!