Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Most hogy van ez? Földrajzos...

Most hogy van ez? Földrajzos kérdés.

Figyelt kérdés
Ugye a Forró öv, (másnéven trópusi öv) a ráktérítő és a baktérítő között helyezkedik el. Itt van a Földön a legmelegebb. Na de Szahara(Afrika része), amire azt mondják hogy itt a legforróbb a hőmérséklet, meg az időjárás-jelentésbe is ha nagyon meleg van úgy mondják hogy szaharai meleg levegő jön. Na de Szahara a ráktérítőtől északra helyezkedik el. A térképen láttam, ez biztos. Nézzétek meg ti is. Tehát a lényeg hogy a mérsékelt övben (pontosabban az északi mérsékelt övben) található. Na de akkor mért van ott olyan meleg ha itt nem forró öv van? Ezt magyarázza el nekem valaki :)
2010. júl. 2. 20:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A nagy sivatagok a térítöknél alakulnak ki. A szahara is térítöi terület földrajzilag, annak ellenére, hogy a ráktérítöt jelölö képzeletbeli vonal mindkét oldalára kiterjed.


Valóban az egyik legmelegebb terület napközben, a sivatagban rettenetes forróság tud lenni a napon. Viszont éjjel kifejezetten hideg van: akár fagypont körüli hömérséklet is lehet. A terület átlaghömérséklete tehát magas, de nem annyira, mint az egyenlítöi területeken.


Szerintem ez lehet a válasz a kérdésdre, de olyan rég tanultam már, hogy lehet majd valaki kijavít.

2010. júl. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%

Van üresen 1 órám, úgyhogy rajzoltam:)) A föld forgástengelye meg van dőlve, ezért nem az egyenlítőt éri a legnagyobb beesési szögben a nap. Ezért van most a déli féltekén tél.

[link]

2010. júl. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért én is: Szerintem ez lehet a válasz a kérdésedre, de olyan rég tanultam már, hogy lehet majd valaki kijavít.
2010. júl. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Gondolom azért van ott a legmelegebb NAPPAL, mert mivel kevés az eső, nem igazán maradnak meg a növények. A felszínt homok borítja, (azt hiszem az az egykori tengerekből maradt ott), aminek kicsi a fajhője. Mivel a nap ezen a területen is még eléggé meleg, a homoknak pedig kis energiára van szüksége, hogy felmelegedjen, ez eredményezheti. Mikor a nap lemegy, a homok amilyen gyorsan nappal felmelegedett, este olyan gyorsan le is hül.
2010. júl. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Még mindehhez jön a passzátszél is és kész is a válasz:P
2010. júl. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

1 kérdés

Akkor a sivatag azon részén ahol éjjel 0 fok is lehet nem is élnek bennszülöttek?

2010. júl. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Túl nagy a kontinens ezen részének kiterjedése, melynek köszönhetően erős kontinentális jelleget ölt a terület, amely egyuttal kevesebb csapadékot is jelent + a fentebb leírtak.
2010. júl. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

2. válaszoló!


Ez aztán a komoly rajz:D:D:D

2010. júl. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Köszi:)
2010. júl. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!