Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Károsítja egy vadállat szervez...

Károsítja egy vadállat szervezetét, ha fagyott húst eszik? Ha igen, miért, mi történik?

Figyelt kérdés
A kérdés csak elméleti, egy sztorihoz gyűjtök anyagot. Az alapkoncepció csak egy újabb jégkorszak, amitől az állatpopuláció egy jelentős része elpusztul. Viszont felmerült a kérdés, hogy azon ragadozók számára, akik képesek adaptálódni és túlélni a pokoli mínuszokat, vajon úgy érezhetik magukat, mintha a Paradicsomba kerültek volna és mintha csak a spájzból vennék ki az ételt vagy a könnyű zsákmány épphogy a végzetük lenne? Köszönöm szépen a válaszokat!

2019. márc. 23. 20:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Szerinted pl.Kanada hidegebb részén , vagy Alaszkában télen a medvék-farkasok, egyéb ragadozók majd mikróban megmelegítik a fagyott tetemet , mielőtt vacsoráznának belőle?
2019. márc. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%
Az a baj, hogy már minden túl van gondolva. Ahogy az 1. is leírta, a vadállatok legtöbbje elhullott dögöket is eszik, ami pl Alaszkában ritkán forró. Semmi bajuk nem volt eddig, és nem is lesz a keményre fagyott hústól.
2019. márc. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem a sarkokon és a tundrán élő állatoknak maradnának ezek a szürke hétköznapok.
2019. márc. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Elismerem, hogy nem vagyok egy nagy észlény, így nem voltam benne biztos, hogy az extrém hideg nem indítana el bizonyos folyamatokat a megfagyott tetemben.

Köszönöm szépen a válaszokat!

2019. márc. 23. 21:34
 5/13 anonim ***** válasza:
31%

A mi lakásunkban található mélyhűtő láda. Ebben döglött (vagyis legyilkolt) állatok húsa található. Ezt a húst meg szoktuk enni. Igaz emberi szokás szerint főzve vagy sütve. Finom és ízletes az ilyen hús. Pedig előtte fagyott volt.. :)


Nem vagyok vadállat de nem is károsodik tőle a szervezetem.

2019. márc. 24. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
78%
Ne hallgass rájuk, azt a húst, ami kőkeményre van fagyva, nem tudják megenni. Ha kiolvad, akkor persze.
2019. márc. 24. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A keményre fagyott hússal az a probléma, hogy kemény. Amelyik ragadozónak, például macskának, hiúznak nincsenek hozzá megfelelő eszközei, az csak nyalogatni tudja.

A fagyasztás hatására a hús nem romlik meg, sőt tovább marad friss. Mérgezést nem okoz.

Mérgezést legfeljebb a nyári melegben rothadó dögök okozhatnak. Olyat dögevők esznek; a ragadozók megállapítják, hogy ez a hús már nem jó, például szag alapján.

2019. márc. 24. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

#5-ös, nincs szükség arra, hogy idiótának nézd az embert, még ha nem is a legokosabb volt a kérdés. A gondolatmenetem a gyorsfagyasztott ételekből indult ki, mert ha azt megpróbálnád hőkezelés nélkül, fagyott állapotban elfogyasztani, akkor kockázatnak teheted ki az egészségedet.


Nyilván nem akarok összehasonlítani egy olyan mesterséges folyamatot, mint a gyorsfagyasztás a természetben, nagy hidegben elhulló állatokkal, főleg hogy az állati szervezet nyilván egészen máshogy reagál dolgokra, mint az emberi. Szimplán csak egy felvetés volt, amire meg is kaptam a választ.


#6-#7, nagyon szépen köszönöm a segítséget, nem gondoltam bele, hogy a hús belső szerkezete helyett inkább az állaga az, ami kihívást jelent bizonyos állatfajoknak.

2019. márc. 24. 09:08
 9/13 anonim ***** válasza:
50%
Érdekes, aki azt mondja, megeszi, az nem 100%-os,aki azt mondja, hogy kiolvadás után, az maximális (volt, mert lepontoztam). A lényeg, megeszi fagyosan. Bizony, nagyot tudnak harapni ezek a vadak. Amúgy semmi bajuk nincs tőle.
2019. márc. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Az értékelés nem csak tőlem függ, mindenkinek 100%-ot adtam, aki normális hangvételben írt (még #3-asnak is, még ha ő nem is a kérdésre válaszolt). Egyedül #5-öst pontoztam le.

Köszönöm szépen a válaszodat!

2019. márc. 24. 20:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!