Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ezekhez a természetfilmjeimhez...

Ezekhez a természetfilmjeimhez mit szóltok? Van bennük olyan információ, ami számotokra teljesen új?

Figyelt kérdés

I. rész (Fura állatok):

https://www.youtube.com/watch?v=hBC7l-K487c


II. rész (Nagymacskák):

https://www.youtube.com/watch?v=P_1anPgfi-s


III. rész (Szárnyas lények):

https://www.youtube.com/watch?v=-Y_YJ8_dyyk&t=34s



2018. febr. 18. 19:22
1 2
 1/11 EagleHUN ***** válasza:
100%
Plagizálsz!
2018. febr. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ezt leszámítva kérdeztem.
2018. febr. 18. 19:34
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Kínvallatásokon tudnám elképzelni, hogy 24/7 vetítik az alanyoknak. Monoton, idegölő hang, lopott kép.
2018. febr. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Csak belenéztem és csak az elsőbe. Az rendben volna ha lefordítasz angol nyelvű videókat magyarra. Nagyon hasznos is lenne több ilyen. De! Ennél a filmnél sokkal jobbakat kellene és teljesen vegyes témakörökben is lehetne, annál érdekesebb. A hang teljesen felolvasós, tanulj meg rendesen alámondani. Először is érteni kell amit mondunk és olyan módon is közölni. Ja és se monoton nem kell legyen se fennhangon se kell. Elég normálisan.
2018. febr. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy ezzel a sorozattal próbálom megismertetni az embereknek a kedvenc állatomat, az okapit. Kell is mutogatni, mert veszélyeztetett faj, ráadásul valóban érdekes külsejű állat.


Egyébként elismerem, hogy nem tökéletesek a filmjeim, de aránylag jó megközelítésben, laikus ember számára érthető hangnemben próbálom bemutatni különböző állatfajokat.

2018. febr. 18. 21:21
 6/11 anonim ***** válasza:
A tartalmi része szerintem rendben van, viszont a hangalámondás teljesen élvezhetetlenné teszi. Ne sértődj meg, de szerintem nagyon sokat kéne tanulnod és gyakorolnod a felolvasást úgy általában is, meg a konkrét szöveget is, hogy természetesebbnek hangozzon. Sajnos nem tudom, hogy erre milyen módszerek vannak, de szerintem kiindulásnak jó lehet, ha sokat hallgatsz jó minőségű felolvasásokat és alámondásokat. Ha tudsz angolul tudom ajánlani David Attenborough filmjeit eredetiben, Youtube-on egy csomó fent van (nekem örök kedvencem). De magyarul pl. hangoskönyveket is jók lehetnek, a MEK-en rengeteg elérhető ingyen (bár elég változó minőségben), vagy akár YT-on is. Ha szereted Rejtőt, ezt pl. jó lehet kezdésnek: https://www.youtube.com/watch?v=7UESQdehHfk
2018. febr. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Attengborough gyakorlatilag összes filmje le van szinkronizálva.
2018. febr. 20. 21:49
 8/11 anonim ***** válasza:

Valami pokoli.

Valóban inkább kínzás, mint természetfilm.

2018. márc. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A hang a googlefordító és a Besenyő család kombinációja.


Emlékeztet egy töri tanáromra, akinek mindig aludtam az óráin.



Ne csinálj több ilyet!

2018. márc. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

" próbálom megismertetni az embereknek a kedvenc állatomat"


Hát, erre sokmindent lehet mondani, csak azt nem, hogy tudományos ismeretterjesztés egy kihaló faj érdekében.

Sajnos ezzel a monoton, kifejezéstelen alányögdöséssel (mert alámondásnak nem nevezhető) elüldözöd a látogatót. Ha már mindenképpen ezzel akarsz foglalkozni, akkor kérj meg narrátornak egy olyan osztálytársadat, aki tud szépen beszélni.

De ettől függetlenül a lopás nem szép dolog.

2018. márc. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!