Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha sétálok, és nincs kedvem...

Ha sétálok, és nincs kedvem az almacsutkát kukába dobni, hanem komposztálnám, jó az, ha bedobom egy bokorba, vagy csak a fűre?

Figyelt kérdés
Séta közben almát ettem, és mikor elfogyott, nem akartam kukába dobni, mert csak a szeméttelepen végezné, vagy ki tudja, hol. Ezért bedobtam egy kerítésen a fekete anyaföldre. Mennyi idő alatt bomlik le? Jót tettem? Vagy mit kellene csinálni vele, ha nincs lehetőség komposztálni?
2019. márc. 24. 21:26
1 2
 11/16 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Kérdezd meg a tulajdonost, had döntsön ő. Akár az állam az, akár cég, vagy magánszemély.


Vajon hogyan néznének ki a zöld területek a városokban, ha mindenki oda dobálná az ételmaradékokat? Akár még a háztartásokban keletkezőeket is levinnék, mert hogy komposzt.

2019. márc. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 EagleHUN ***** válasza:
100%

Valóban ökológiai szempontból ha jó is a dolog, városban köztisztasági szempontból nagyon nem.


Én ha városon kívül vagyok túrázom stb akkor el szoktam kaparni az ilyesmit egy réteg avar alá.


Vannak olyan (főleg import) dolgok amiket még így sem dobnék el. Pl banánhéj. narancshéj inkább elviszem haza vagy a kukáig. Ugyanis nagyon lassan és nehezen fognak elbomlani. Így nem oda valóak.

2019. márc. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 dq ***** válasza:
100%
Jogilag szemetelésnek számít. Ha látható helyre dobod, akkor parasztság is. Erdőben persze én is eldobom az alma maradékát messzire az ösvénytől, nem hiszem hogy bárkinek bármi baja származna ettől, és bármi baja lenne ezzel.
2019. márc. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Otthon tedd ki a balkonládádba. Ne a kerítésen hajigáld át - azzal büszkélkedve, hogy te zöld vagy - holott csak szemetelő vagy.
2019. márc. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Ezt tipikus esete a "lusta vagyok, de van rá elméletem, sőt, hasznosító gondolatom".

A társas együttélésnek vannak szabályai, nem érdemes abból kiindulni, hogy egy konkrét helyen és időben éppen rossz. A lényeg, hogy szükséges. Mert nem egyedül teszed, amit teszel, másnak is ugyanakkora joga és ez káoszhoz vezet. Ha a biológiai lebontást tudatosan akarod megtenni, akkor szakmailag megfelelően tedd. A komposztálást régen kitalálták. Egyébként a szeméttelepen ugyanúgy lebomlik, a talajvizek széthordják értékes alkotórészeit, egy idő után csak a nem lebomló rész marad a telepen.

2019. márc. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, amikor én anno az oktatómmal tanultam vezetni, egyszer csak kidobta az ablakon a csutkát, majd annyit mondott, hogy "úgyis lebomlik". A baj csak az volt, hogy az aszfaltra dobta véletlenül és nem a bokorba :D
2019. márc. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!