Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha sétálok, és nincs kedvem...

Ha sétálok, és nincs kedvem az almacsutkát kukába dobni, hanem komposztálnám, jó az, ha bedobom egy bokorba, vagy csak a fűre?

Figyelt kérdés
Séta közben almát ettem, és mikor elfogyott, nem akartam kukába dobni, mert csak a szeméttelepen végezné, vagy ki tudja, hol. Ezért bedobtam egy kerítésen a fekete anyaföldre. Mennyi idő alatt bomlik le? Jót tettem? Vagy mit kellene csinálni vele, ha nincs lehetőség komposztálni?
2019. márc. 24. 21:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
69%
Abszolút jó, majd jönnek rá a hangyák és széthordják.
2019. márc. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
37%
A természetes dolgokat eldobni szabad, nem minősül szemetelésnek. Ilyen még például a banánhéj, vagy a barackmag. A növényi származékok eldobása legális.
2019. márc. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszi. Csak mondjuk mindennap eszek almát, és ha az összeset egy helyre dobnám, nem ugyanolyan gyorsan tűnnének el. Nem szeretnék semmiből trágyadombot csinálni, mint régen nagyanyám, hogy a tyúkoknak dobta a kapirgálónak való komposztot, és a buckák nem bomlottak le rendesen.


Amúgy két almát ettem, egyiket kerítésen, másikat egy bokros részre. :D

2019. márc. 24. 21:51
 4/16 A kérdező kommentje:

Amúgy még paprikát eszem, annak a fejét és a magokat dobom ki, néha banánt és narancsot. Ezek héja is menne.

Mondjuk reggel mindig máshová dobnám el ezeket, akkor csökkenthetném a kukám mennyiségét.


Tojáshéjról vélemény?

2019. márc. 24. 21:53
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Biztos örül az a kerttulajdonos akihez az emberek bedobálják az ételmaradékaikat. Rosszul tetted. Máskor viszel egy ásót, közterületen keresel fekete földet és elásod. Az úgy oké. Bár nem tudom mennyire legális ásóval közlekedni az utcán. Vigyél inkább homokozólapatot.
2019. márc. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Ja, más kertjébe parasztság bármit is bedobni.

Főleg magos maradványokat... szedheti ki a csenevész fákat a tulaj.

2019. márc. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nem más kertjébe dobtam, hanem egy botanikus kert szélére, a fák alá, ahol fű se nő. A sima anyaföldnek egy kis komposzt. A bokrok pedig egy iskola előtti rész volt, tehát szintén nem Józsi bácsi fog káromkodni gumicsizmában. Sőt, nem is fog látszódni, mert sűrű bozót a bokor. Lebomlik szépen, soha nem veszi észre senki.
2019. márc. 24. 22:02
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

"A természetes dolgokat eldobni szabad, nem minősül szemetelésnek."

Ökológiailag talán nem, de köztisztasági szempontból pl. a csutka vagy banánhéj eldobálása szemetelés. Egy játszótéren vagy parkban pl. el fog bomlani, mégsem fognak örülni neki a környékbeliek. Mások kertjébe se dobáld be.

Kérdező, ha egy bokorba dobod, van olyan helyre, ahol nincs nagyon szem előtt, és a hangyákat sem vonzza pl. egy házhoz, nem fog egy kisgyerek egy-két nyári nap után beleharapni, akkor nyugodtan. Nem kell emésztőgödröt csinálni a járda mellett, de pár almacsutka még határeset. (Még egyszer: nem ökológia, hanem városkép és tiszta utca.)

2019. márc. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

"Lebomlik szépen, soha nem veszi észre senki."

Amíg az első kutya szét nem dobálja az út közepére. :)

Egy város nem azonos a vadonnal. És botanikus kert..?!

2019. márc. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként nem ilyen tettetkől fog megmenekülni a Föld a globális klímakatasztrófától. Felesleges ennyire túltolni.


Teljesen mindegy hová dobod ki, de inkább ne szemeteld össze a várost.

2019. márc. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!