Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Valaki le tudja nekem írni az...

Cserhalmi Kinga kérdése:

Valaki le tudja nekem írni az elemmolekula fogalmát kb 1-2 mondatban? Szerdáig aktuális.

Figyelt kérdés

2019. ápr. 8. 20:39
 1/3 Fizikakedvelő ***** válasza:

Olyan kovalens kötéssel létrejött molekula,ahol az atomok ugyanazok az elemek. Például egy hidrogénmolekula--->H2

Itt ugye két hidrogénatom kovalens kötéséről beszélünk. Elemmolekula mert mindkét atom hidrogén.

2019. ápr. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Volt már ez a kérdés. Én meg előtte sosem hallottam, pedig az egyetemen is tanultam rengeteg kémiat. Valszeg. még az általános iskolában tanuljuk, aztán mindenki elfelejti. Ha jól emlékszem az egyik válaszoló megírta, hogy az elemmolekulához képest valami módon ellentetes fogalom a “vegyületmolekula”.
2019. ápr. 9. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Fizikakedvelő ***** válasza:

Egyébként én mindig úgy véltem,hogy a fogalmi definícióknak úgy van értelme,ha utána azzal úgymond "dolgozunk". Ebben az esetben az elemmolekula és a vegyületmolekula elkülönítéséből,eddig semmilyen "hasznom" nem származott,ugyanis mindkét molekulatípusnál a lényeg ugyanaz: KOVALENS kötéssel kapcsolódnak.

(egyébként vegyületmolekula hasonló,csak ott másfajta atomok,amiknek eltér például az elektronegativitásuk(lásd:H20,NH3,CH4 stb.)

2019. ápr. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!