Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Nem értem? A Marsról a Föld...

Nem értem? A Marsról a Föld miért nem kékes csillag? Mert ugye a Földről a Mars vöröses csillag.

Figyelt kérdés
[link]

2019. ápr. 15. 21:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezen a fotón nincs elég adat a kérdés megválaszolásához.
2019. ápr. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
Eleve sem a Föld, sem a Mars nem csillag, hanem bolygó. Másrészt gondolom a légköri viszonyok alaposan beleszólnak a "színbontásba".
2019. ápr. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Wadmalac ***** válasza:
92%
Talán mert fekete-fehér a kép?
2019. ápr. 16. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Van itt benne egy kis színhiba, de alapvetően fehéres-kékes.

2019. ápr. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Bubuka508 ***** válasza:
56%
A Mars légköre más összetételű, mint a földé, ennélfogva más spektrumú sugarakat enged át, erre nem gondoltatok? Ez befolyásolhatja a látott kép színét is.
2019. ápr. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Bubuka508 ***** válasza:
71%
A Mars légköre más összetételű, mint a Földé, ennélfogva más spektrumú sugarakat enged át, erre nem gondoltatok? Ez befolyásolhatja a látott kép színét is.
2019. ápr. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Bubuka508 ***** válasza:
54%
Bocsánat, hogy duplán írtam, de így sült el a javítás, mert nem akartam "nemecseket" csinálni a Földből.
2019. ápr. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Jóval ritkább is, mint a földi légkör, és szinte tiszta szén-dioxid. Annyira nem változtat a színeken, hogy feltűnő legyen.

[link]

2019. ápr. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 TappancsMancs ***** válasza:

A képérzékelők minősége még ma sem éri el az emberi szem fény és színérzékelő képességeit. Kivétel a speciális kamerák, de azok meg csak egy-egy tartományban jók. A felvétel amúgy színes és kisejthető belőle a kékes szín, csak nagyítsátok ki alaposan.


Az emberi szem több kontrasztot érzékel mint a fényképezőgépek, egy sötét világos környezetben a fényképezőgép valamit tud jól láthatóan rögzíteni, vagy a világos részt, vagy a sötétet. Ezt aki fotózgat egy mobillal már megfigyelheti.


nasa original:

[link]

2019. ápr. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!