Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Melyik csillagász távcső...

Melyik csillagász távcső felelne meg nekem?

Figyelt kérdés

12 éves vagyok és érdekelne a téma. Nem költenék rá sokat, (max 30.000) mert igazából az se biztos, hogy 100% kihasználnám, persze törekednék rá :)


Egyelőre még azt sem tudom mit figyelnék, nagyon. Leginkább a Holdat illetve közeli bolgyókat (főleg Mars) illetve egyéb égi jelenségeket (villanások,ködök..stb)


Az se lenne baj, ha valaki eligazítana a témában, mert bár utána olvastam, de tudtam meg sok mindent, vagy csak rossz helyen voltam.



2014. ápr. 25. 20:30
 1/4 A kérdező kommentje:
Jah igen, és a Szaturnusz is érdekelne még, ha már a gyűrűjét látom az már megfelelne
2014. ápr. 25. 20:40
 2/4 anonim ***** válasza:

Talán ez a cikk segít:

[link]

2014. ápr. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Én 13 éves vagyok, és engem is nagyon érdekel "csillagászat". Nekem van egy teleszkópom. ( Celestron Power Seeker 70 eq) Én ezt 3 éve kaptam, nem tudom mennyibe kerül. Most szerintem 30.000-40.000Ft között mozog. Én sem tudom tökéletesen használi, eddig a Hold-at láttam vele, nagyon szép volt, és a Szaturnuszt is, persze nem olyan nagyban, mint a holdat, de a gyűrűje bőven látszott. 2 lencsém van hozzá, egyik közelebbre, pl.: egy nagyon messzi építményre, kb. 60 km vagy több, a másik pedig csillagászatra, vagyis az űrben kotorászni, a Holdra is nehéz beállítani, mert a Föld forog, és Mire sikerül ráigazítanod a holdra, vársz 5-10 percet és egy nagy-nagy sötétséget látsz. :D De nekem így is nagyon tetszik, ha van sok türelmed, akkor ez tökéletes lenne.
2014. júl. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

^^^^^^ [link]


Itt pl.: 32.000Ft

2014. júl. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!