Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan múlik az idő egy...

Hogyan múlik az idő egy fekete lyuk közelében? Úgy értem hogy olyan pontokon ahol még nem léptük át az eseményhorizontot de már elég közel vagyunk hozzá.

Figyelt kérdés
Igazából azt szeretném tudni hogy elméletben mennyirre helytálló az hogy egy fekete lyuk közelében gyorsabban telik az idő. (Igazából a Csillagok között film nézése közben vetődött fel bennem ez a kérdés, amikor a főszereplő leszáll egy fekete lyukhoz közeli bolygó felszínére és a bolygón 1 óra, ha jól emlékszem kb 7 év a rendes időszámítás szerint)

2019. máj. 6. 17:15
1 2
 11/15 dq ***** válasza:

Mi lenne ha csak leírnád hogy

"igen, ezt most rosszul tudtam, köszi, legközelebb nem terjesztem"

?

2019. máj. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Wadmalac ***** válasza:
51%

Mi lenne, ha felfognád, amit írtam?


gondolom te megint a minden szóba külön belekötő troll vagy, aki nem talál más élvezetet az életben.


De akkor szőrözzünk szavakon.

Mit írtam?

"magán az eseményhorizonton végignézheted egy szempillantás alatt az univerzum halálát is."


Az eseményhorizonton nézhetnéd végig. Ott.

Nem pedig azon fénysebességgel átzuhanás közben.


Ha kötözködni akarsz, legalább abban próbálj meg precíz lenni.


És szokj le arról a beteg szokásról, hogy csak azért böfögsz bele valamibe, hogy valakit lehülyézhess.

2019. máj. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 dq ***** válasza:

> „És szokj le arról a beteg szokásról, hogy csak azért böfögsz bele valamibe, hogy valakit lehülyézhess.”


Nem értem. Nálam #7 és #9 csak annyit tartalmaz, ami az igazság. Azért szóltam hozzá, mert #6 és #8 hibás.


Ez beteges viselkedés lenne?

Meg, mi az a lehülyézés, amire utalsz? Nem Wadmalacra gondolsz véletlen?


> „"magán az eseményhorizonton végignézheted egy szempillantás alatt az univerzum halálát is."


Az eseményhorizonton nézhetnéd végig. Ott.”


Az eseményhorizont fényszerű, nincsen olyan világvonal ami benne halad.

2019. máj. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 dq ***** válasza:

> „És szokj le arról a beteg szokásról, hogy csak azért böfögsz bele valamibe, hogy valakit lehülyézhess.”

Nem értem. Nálam #7 és #9 csak annyit tartalmaz, ami az igazság. Azért szóltam hozzá, mert #6 és #8 hibás.

Ez beteges viselkedés lenne?

Meg, mi az a lehülyézés, amire utalsz? Nem Wadmalacra gondolsz véletlen?

> „"magán az eseményhorizonton végignézheted egy szempillantás alatt az univerzum halálát is."

Az eseményhorizonton nézhetnéd végig. Ott.”

Az eseményhorizont fényszerű, nincsen olyan világvonal ami benne halad.

2019. máj. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Ha valaki jár majd arrafelé, akkor írjon már egy privit mert érdekel. :D
2019. máj. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!