Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tudtok érdekes kiselőadás...

Tudtok érdekes kiselőadás témákat?

Figyelt kérdés
Biologia-kemia órára kellene kiselőadás téma. Én jelenleg Csernobilra(a sugárzás stb. Miatt mert ki tudok térni benne biológiai, kémiai, és történelmi részekre is) vagy az Esemény C. Film alap tematikájára gondoltam(mennyi valóságalapja, lehetséges-e hogy ilyen történjen, stb) Mert tudok kutatómunkát is végezni, valamint kérdőíveket kitoltettni. De nem tudom ezek a témák megfeleloek-e! Úgyhogy egyéb érdekes témákat szívesen fogadnék, ha van valakinek ötlete.

2019. máj. 10. 09:51
1 2
 11/13 anonim válasza:

Gyógynövények, amit szépen össze lehet kötni a növénytannal, amit már biztosan vettetek.

Eszembe jutottak még a kábítószerek mint kiselőadás téma, ami szerintem egy nagyon érdekes téma, sok anyag rendelkezésre áll. Már nyugodtan kivetíthetsz szerkezeti képleteket is, tizedik osztályban valamennyire illik tudni értelmezni ilyeneket... :)

Érdekességek az állatvilágból, aminek van némi kémiai vonatkozása. Pl. milyen molekula "mérgez" a nyílméregbékánál, kígyómérgek, mi történik, ha megszúr a darázs, feromonok, mitől büdös a bűzös borz...

Biztos volt már mikrobiológiás rész a tananyagban, szóval simán lehet beszélni egy kiselőadás keretében az antibiotikumokról és megemlíteni az antibiotikumrezisztenciát.

Amúgy sugárbiológiai rész is izgalmas, tehát el tudok képzelni egy Csernobilról szóló kiselőadást is, ez sem rossz ötlet.


Válassz olyan témát, amiről szívesen beszélsz, és sugározzon rólad, hogy "élsz-halsz" az adott témakörért. Akkor biztos, hogy jó előadás lesz. :)

2019. máj. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Én vagyok a 4. Kérdőívek kitöltését azért nem javaslom, mert


- Minden lusta bsc hallgató úgy próbálja megoldani a bsc diplomáját, hogy felb.sz egy kérdőívet a netre és megkéri a facebook imserőseit hogy töltsék ki.


- Emiatt aztán egyes időszakokban 28 csillió kérdőív jön az emberrel szembe, amitől a fenének sincs kedve kitölteni a következőt.


- Ami miatt ha valaki mégis kitölti, akkor sokszor csak ikszelget jobbra balra. (Emiatt egy magára valamit is adó kérdőív eleve tartalmazna ellenőrző kérdéseket, de ilyet nem látni az amatőr kérdőívekben.)


- Jó kérdőívet csinálni nehéz, a legtöbb ilyen netes kérdőív totál trehány, ami tetézve a fenti problémákkal azt eredményezi, hogy a válaszok irrelevánsak lesznek. Például sokszor látok olyat, hogy alapvető lehetőségek hiányoznak a válaszok közül, iylenkor az mebre vagy klikkel valamit kínjában (csak akkor az ugye nem lesz igaz), vagy hagyja az egészet a francba.


- Mivel a kérdőíved a neten terjed, a kitöltők csoportja nem reprezentatív. Egy bármilyen közvéleménykutatás vagy felmérés alfája és omegája az, hogy reprezentatív legyen. Ha például a kérdőíved a sors szeszélye és fura megsoztási algoritmusok folytán beszabadul a Pirosat Szeretők Társaságának facebook csoportjába, akkor arra a kérdésre, hogy mi a kedvenc színed, mindenki pirosat fog válaszolni. Te meg nézel, hogy ezek szerint Magyarország kedvenc színe a piros, és semmilyen kontrollod nincs afölött, hogy ez egy igaz eredmény-e, vagy csak valamilyen félreértés.


Nagyjából ennyi.

2019. máj. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Uhh... Köszönöm mindenkinek! Akkor ezt a kerdoiveset kihagyom úgy néz ki
2019. máj. 11. 07:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!