Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az ekvivalencia elv csak azt...

Az ekvivalencia elv csak azt mondja hogy a súlyos tömeg és a gravitáció fizikai tulajdonságait tekintve megkülönböztethetelen?

Figyelt kérdés
vagy azt hogy a valóságban semmilyen formába nem lehet különbséget tenni?

2019. máj. 11. 22:05
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Einstein nem is értett a matematikához. A fizikához sem nagyon sajnos. Ezt maga is elmondta. A spec.relt már előtte leírták előadásokon, csak ő volt aki ezt folyóirítban közőlte. Az ált.relt a felesége csinálta, de az ő neve alatt jelent meg.


Nem is volt jó matekból, fizikából sem. A laborban szeretett lenni mindíg. A rel elmélet után jobb ha nem is beszélünk Einstein munkásságáról. Csupa ostobaság, felléfogás. Ahogy elképzelte a fény természetét borzalmas melléfogásnak bizonyult. Azt hitte a fény részecskék hullámpályán haladnak. Ostobaság. Élete végén belefogott a nagy egyesítésbe, de mivel nem értette a fizika újabb eredményeit elavult képletekkel dolgozott. Nevetséges :-)


Azért az jó benne, hogy végre valakire fel lehet nézni. Ösztönözni a diákokat, hogy tessék tanulni. Itt egy példakép.


Volt olyan, hogy egy előadáson kiment mosdóba, majd elfelejtette hogy előadáson van és hazament. Mindenhol keresték erre otthon volt.


---


Olvastam olyan elméletet, hogy létezik étrer, amit a Trouton–Noble kísérlet bizonyítana, mert az éterben együtt forog a közeggel a Föld, ahogy a lefolyóban is a közeggel együtt megy a vizben levő porszem, de ennél mélyebben engen nem érdekelt. Akinek van elszántsága neki lehet kezdeni kutatni.soksikert.

2019. máj. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Találtam egy neked való érdekes kérdést. Tetszene https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomany..
2019. máj. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:
21- 22 remek írás! nagyon eredeti a hanghordozásod a mosdós jelenetet még nem halottam de hatalmasat röhögtem rajta. abszolut hihető hogy igaz volt. amit olvasni ajánlottál szintén érdekes volt. 20 természetesen lesz konkrétum ha megfelelő nyilvánosságot kapok. mert ha itt leírnám még véletlenül találnának a 20-as évekből egy einstein kézíratot ami véletlenül ugyan azt tartalmazza mint amit leírtam. ezt ugye nem gondolod komolyan hogy itt adjam elő elképzelésemet? csak érdekességként: kb 20 éve lehet kitaláltam hogy az autón a féklámpa fényerejét szinkronizálni kellene a pedálerővel, az az a féknyomaték nagyságával úgy hogy a fényerő, a lassulás nagyságával növekedjen. Kidolgoztam egy három fokozatú rendszert amit a fék munkahengerre szerelt három különböző nyitáserősségű golyósszelep vezérelt. Elküldtem a porsche műveknek leírással rajzokkal elektromos rendszer leírással és vártam hogy jelentkeznek. soha nem reagáltak. 3 év múlva tökéletesen ugyan ezt a rendszert bevezette a bmw. nem tudom hogy volt e összefüggés de a kísérteties hasonlóság egyszerűen megdöbbentett mikor világ újdonságként számolt be róla az autó-motor
2019. máj. 13. 20:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!