Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Nincs pénzem elvégezni az...

Nincs pénzem elvégezni az orvosi egyetemet, de ha minden olyan könyvet elolvasok amiből ott tanulnak, lehetek olyan okos mint egy orvos?

Figyelt kérdés
2010. júl. 7. 01:49
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
75%

Ez olyan édes naiv gondolat, látszik, hogy még nagyon gyerek (gyerekes) vagy.


A tankönyvet ugye nem olvassák, hanem megtanulják, ez ugye nagy különbség. Az orvosin a tankönyv nem ugyanaz, mint a gimiben, hogy egy olvasásra megtanulja az ember, és a lényeg feketén ki van emelve. Nem, sajnos itt hosszú, latin kifejezésekkel tűzdelt, bonyolult mondatokról van szó, anatómiában pl millió csont, csontvarrat, nyúlvány, izom, szerv és szervrészlet nevét kell megtanulni igen vaskos könyvekből.


Itt több ezer oldalnyi könyvről van szó, amit meg kellene tanulni, és az orvosin tanulják is az emberek napi sok (olykor 10-12) órában, nem csak vizsgaidőszakban. Azt mondd meg nekem, hogy ha nincs pénzed orvosira, akkor hogyan tudnád azt a sokévnyi időt, amíg otthon olvasod a tankönyveket megoldani? Mert hogy meló mellett tuti nem lesz még napi 10 órád hobbiból orvosi könyveket tanulni, az tuti. Hiszen az egyetemben nem csak maga a tandíj a drága (1 millió félévente, de államin ez ugye 0), hanem lakni is kell valahol, enni valamit, tankönyv is van, szóval ez majdnem még egyszer annyi – miközben nem dolgozol. És ezt állami finanszírozásnál is ki kell fizetni.


Egyébként az is aranyos, hogy a sok tudástól „okos” lesz az ember. A sok tanulástól maximum nagyon sokat fog tudni, de az okosság egész más tészta. Az inkább azt jelenti, hogy használni is tudja, meglátja az összefüggéseket (ezek nincsenek leírva), stb.


Szóval a válasz az, hogy ha otthon olvasgatod a tankönyveket, akkor ennek intenzitásától függően valószínűleg rád ragad pár szakszó, esetleg fel tudod sorolni a mirigyeket latinul, de biztos nem lesz a tudásod annyi, mint egy orvosé.

2010. júl. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Okos lehetsz. De nem biztos, hogy felismernél egy összetett tünetekkel járó betegséget, vagy meg tudnál fogni egy szikét.
2010. júl. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Nohát. Az előadások általában nyíltak az egyetemeken, tehát ha tudod mikor vannak akkor akár el is végezheted, de ez csak az elmélet. Az orvosi szak pedig nem csupán ebből áll.


Tehát vannak előadások ahol akár az utcáról is be lehet menni ?

19F

2010. júl. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Elözö: Persze, az összes egyetemi elöadásra besétálhatasz az utcáról, csak a gyakorlatokra nem. Csak derítsd ki mikor van az elöada´s ami érdekel, illetve készülj rá, hogy az "életten III" 4. órájára belépve egy kukkot nem fogsz érteni, ha elötte az összes ezzel kapcsolatos órát nem hallgattad végig.
2010. júl. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
köszönöm !
2010. júl. 8. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

"Ha ennyire érdekel és tanulni akarsz, akkor menj, próbáld meg az orvosit, ha jól tanulsz,szorgalmas vagy kapsz ösztöndíjat,abból fizetheted a könyveket, vagy menj el nyáron diákmelóra, gyűjtögesd a pénzt, tedd félre, hogy abból finanszírozhasd az egyetemet."


Ezen azért elmosolyodtam. Gyűjtögethetne egy pár évig, mire összeszedné a pénzt rá. 1 milliót félévenként...


De amúgy ha nem jártál még egyetemre/fősulira, akkor jelentkezhetsz államilag támogatott képzésre is.


Amúgy ha elolvasol minden könyvet (pontosabban megtanulsz, mert ugye elolvasni nem elég), akkor biztos tisztában leszel pár dologgal. De attól még nem leszel orvos. Ahhoz kell a gyakorlat is.

Egy ember nem mindig úgy néz ki belülről, ahogy a tankönyvben le van rajzolva:D

Emlékszem én is furcsán néztem mikor az anatómia atlasz rajzai után élőben láttam a karizmokat meg az idegeket:D


De ha nincs lehetőséged egyetemre járni, de érdekel a téma, akkor én is azt javaslom, hogy ülj be néhány előadásra:)

2010. júl. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!