Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A csernobili atomerőmű magjáho...

A csernobili atomerőmű magjához közel máig vannak holttestek vagy helikopter darabok? Nyilván valakinek karban kellett tartania a dolgokat és jártak be oda emberek.

Figyelt kérdés

2019. máj. 23. 01:35
1 2
 11/17 EagleHUN ***** válasza:
84%

Az viszont tévhit hogy a magot azóta látták emberek!

Ahova a mag darabjai szétlökődtek és ahova a tetőről visszalapátolták a cuccot oda biztos nem megy senki!

Olyan erős a sugárzás hogy 0.5-1 perc alatt halálos dózist szedne össze bárki védőruhában is. És ezeken a részeken még 6-12 ezer évig így is marad!!!


Az egy dolog hogy a szarkofágon belül bizonyos részekre viszont be lehet menni, főleg oda ahova a mag anyaga nem vetődött, nem jutott, nem folyt. Azok a részek simán járhatóak.


És van olyan hely is a reaktor alatt ahol a Kórium

[link]

lyukakon át kifolyt onnan és "Elefántláb" -nak nevezett formációba szilárdult.


Na ez csak néhány helyen van ahol egyáltalán meg is közelíthető és ott is 1-2 perc tartózkodás életre szóló "nyomot" hagy még ma is. De mérni és fényképezni volt már aki bemerészkedett ennek ellenére is!

[link]

Megközelíteni is életveszélyes halálos!

Vagy gyorsnak kell lenni vagy olyan robotot beküldeni ami bírja a körülményeket (na ilyen se sok van).


Direkt a reaktor alá bemenni is halálos lenne még ha járható is. A beton annyit nem véd attól ami ott van.


Az is tény hogy a szarkofágon kívül néhány méterre meg sokáig dolgoztak és ma is dolgoznak emberek. 3 blokkot üzemeltettek és leállításuk utáni leszerelés is folyt vagy folyik. Igen és? Az nem a mag közelében van hanem megtisztított területen.


Ahogy az új nagyobb szarkofág építése is ilyen területen folyt.


A terv az hogy az új alatt lebontják és szétválogatják az egészet. Egy jelentős részén sikerülhet is. De a mag és környéke ott marad még jó darabig.

2019. máj. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 EagleHUN ***** válasza:
100%
#5 -köszi a linket ezt a felvételt még nem láttam a helik9opter lezuhanásról.
2019. máj. 23. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
87%
Én írtam a "mag"ról. Nem a tényleges magot értetettem, ami termel, hanem a core-nak ("mag") nevezett épületrészt. Az veszi körbe az elefántlábat is rejtő részt. A felrobbant trület körül található. Oda évekig bemászkáltak az emberek.
2019. máj. 24. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 EagleHUN ***** válasza:
18%

"Nem a tényleges magot értetettem"


Sajnos nem vagyunk gondolatolvasóak mit értesz valami alatt amit mondasz írsz.

Ha több értelmezés is lehetséges inkább fejtsd ki részletesen.

2019. máj. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
81%

Jaj, én kérek elnézést, nem tudtam, hogy bizottság előtt állok, ahol felelnem kell Csernobilból.

A gondom az, hogy mindent angolul néztem, nem igazán tudom ezeket magyarul. Ne vedd magad ilyen borzasztó komolyan bazki. Beszélgetünk, nem könyvet írunk.

2019. máj. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
100%
Valerij Khodemcsuk holtteste soseme került elő és soha nem is fog. Első áldozata a balesetnek. Valószínüleg akkor rögtön darabokra szakadt a teste. Egy ekkora robbanástól semmi nem marad az emberből!
2023. febr. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
56%
Nincs
2023. febr. 27. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!