Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az ősrobbanás mégsem igaz? Ha...

Az ősrobbanás mégsem igaz? Ha minden törvénnyel/elvvel ellentmond miért tekintjük elfogadottnak?

Figyelt kérdés

Az ősrobbanás elmélete rengeteg tudományos ellentmondást vet fel és emellett még a "józan paraszti" észnek is ellentmond. Ennek ellenére erőlteti az akadémiai tudomány, mint bizonyított tézist. Lehet hogy emögött az áll, hogy elvegye a közembertől Isten keresésének lehetőségét?


Ha nem ragaszkodnánk az ősrobbanáshoz teljesen más kérdéseket tennél fela világról. Teljesen másképp képzelnéd el a valóságot. Egy eredendő szellemi lény keresésétől foszt meg a tudomány minket?


Gondolj bele ;


1 - Az ősrobbanás ellentmondásos a fizikai törvényekkel. Az "E" energia megmaradása szerint nem keletkezhet energia vagy veszhet el, pedig ha igaz az ősrobbanás akkor a mindenség puszta léte is ellentmond ezzel. [link]


2 - Ellentmond a termodinamika II.főtételével. Másként entrópia (rendezetlenség) törvényével is. [link]

Az Entrópia azaz II. főtétellel is ellentmondásos, hiszen magára hagyott környezetben olyan folyamatok zajlanak le, ami a rendezetlenség felé irányul. Az ősrobbanás szerint kezdetben minden kaotikus volt, nem "nyult bele" Isten a világmindenségbe és mégis szép szabályos galaxisok, csillagrednszerek, biológiai diverzitás alakult ki, amit itt is láthatsz a Földön.


Ha feldobsz egy kupac dominót a dobozból amikor fölre ét rendezetlenné válik. Magára hagyva, ha nem szeded össze az életbe nem áll össze semmilyen rendezett struktúrává. Úgyanígy igaz mindenre. Az univerzumunk pedig ennek ellnére szabályos rendet mutat. Ez ellentmond az entrópia törvényének is.


1 - Az ősrobbanás ellentmondásos a fizikai elvekkel.

Az elmélet szerint a semmi robbant fel és végül összeállt azzá a mindenséggé amit ma ismerünk. Az ősrobbanás elmélet hívői szerint ugyanis a mindenséget alkotó anyag a téridő része. Maga a téridő pedig az ősrobbanás után keletkezett. Az ősrobbanás előtt pedig semmi sem volt. A téridő egy olyan általános relatívitáselméleti fogalom ami a teret és időt foglalja egységbe, amelyek elválaszthatatlanok egymástól. Ma sem tapasztalunk olyat, hogy a semmiből létrejönnének olyan ősrobbanások amivel ez a világ is keletkezett, pedig a fizika törvényei mindenhol ugyanazok. Azok függetlenek a vonatkoztatási rendszerektől.


ÖSSZEGEZVE : Számtalan egyéb megfigyelésnek, fizikai törvénynek mond ellent az ősrobbanás elmélete amikre mind nem térek most ki. Szumma szummárum ; mindenben az őrobbanás cáfoló dolgokat találunk. Nem lehetett hogy a világmindenség így keletkezett volna mégis a fősodrású tudomány ezt bizonyítottnak véli és ezáltal, mintegy a közemberre erőlteti hogy fogadja el, úgy hogy maga ellenőrizni sem tudja hitelességét. [link]


Beszélgettek már arról, ha "ismernétek" az ősrobbanás elméletet hogyan képzelnéd el a világ keletkezését? Gondolkodtál azon, hogy az ősrobbanás elveszi tőled egy anyaginál magasabb szellemi létező keresését?



2019. máj. 29. 11:19
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
8%

Szerintem elég merész dolog kijelenteni egy ilyen elméletről, hogy bizonyítva van. Túlságosan sok az egyenletben az ismeretlen, túlságosan sok a prekoncepció ahhoz, hogy tudományos ténynek lehessen nevezni.


Csak egy egyszerű kérdésem lenne. Honnan a csudából tudják a tudósok, hogy a rádióaktív izotópok felezési ideje mennyi volt mondjuk 10000 évvel ezelőtt? Be lehet-e bárhogyan is bizonyítani ezt? Erősen kétlem. Csupán feltételezések vannak, ami vagy igaz, vagy nem, vagy elhiszem, vagy sem.


Addig, pedig ameddig egy ilyen egyszerű kérdés sem lehet tisztázni, hogy gondolhatja komolyan bárki is, hogy akárcsak halvány lila gőze legyen bárkinek is arról, hogy mi történt milliárd évekkel ezelőtt?!


A személye véleményem, hogy a tudósok SEMMIT sem tudnak a világ keletkezéséről. Ez nem is egy tudományos kérdés. Nem is lehet bizonyítani sehogyan. Nem lehet kísérletekkel alátámasztani. Nem megismételhető. Egy rakás olyan dolog hiányzik, ami a tudományos bizonyítás alapja.

2020. jan. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:

Nem lehetne ezt most már áttenni az ezotériába?

A kérdező ki fogja emelni újra meg újra.

És mindig lesz pár "okos", aki rácuppan.

2020. jan. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 Wadmalac ***** válasza:
90%

"Szerintem elég merész dolog kijelenteni egy ilyen elméletről, hogy bizonyítva van."

Nincs bizonyítva. Csak ez a legjobban alátámasztott elmélet, mert ezt igazolja a legtöbb olyan mérési eredmény, ami tény, és ebből az elméletből következően kell olyannak lennie, amilyen.

Ez sem 100%-os még, de minden ettől eltérő elméletnek több ellenőrizhető tény mond ellent.


"Túlságosan sok az egyenletben az ismeretlen, túlságosan sok a prekoncepció ahhoz, hogy tudományos ténynek lehessen nevezni."

De sokkal kevesebb, mint BÁRMELYIK másik elméletben. Egyelőre nincs jobb.



"Csak egy egyszerű kérdésem lenne. Honnan a csudából tudják a tudósok, hogy a rádióaktív izotópok felezési ideje mennyi volt mondjuk 10000 évvel ezelőtt? Be lehet-e bárhogyan is bizonyítani ezt?"

Mondjuk onnan ,hogy az igencsak ellenőrzhető fizikai törvényeinkből ez következik.


"Erősen kétlem."

Személyi probléma. Majd ha részecskefizikus leszel, nekiállhatsz kételkedni.


"Csupán feltételezések vannak, ami vagy igaz, vagy nem,"

Neked, barátom, neked vannak csak feltételezéseid.


"vagy elhiszem, vagy sem."

Van két másik rovat is hitkérdésekre, ez nem az.


"Addig, pedig ameddig egy ilyen egyszerű kérdés sem lehet tisztázni"

Lehet tisztázni, csak léthatóan nem neked.


"hogy gondolhatja komolyan bárki is, hogy akárcsak halvány lila gőze legyen bárkinek is arról, hogy mi történt milliárd évekkel ezelőtt?!"

Gondolom az az apróság nem tűnt föl, hogy a milliárd fényévekre lévő galaxisokban milliárd éve történt dolgokat pont most látjuk és használjuk is ezek adatait a tudományban.



"A személye véleményem, hogy a tudósok SEMMIT sem tudnak a világ keletkezéséről."

Személyes véleményem szerint SEMMIT sem tudsz a tudomány működéséről.


"Ez nem is egy tudományos kérdés."

A te hozzáállásoddal nem. Említettem, van két másik rovat ami neked való.


"Nem is lehet bizonyítani sehogyan."

Lóxart nem.


"Nem lehet kísérletekkel alátámasztani."

De és milliószor teszik is. Nem mmagát a robbanást, hanem azokat a fizikai körülményeket, állandókat, törvényeket, amikből következik.


"Nem megismételhető."

Egyben nem, részleteiben igen és elméleti fizikai módszerekkel modellezhető.

És ha a részletek, a modell helysessége ezer más úton ellenőrizhető, akkor a komplett jelenség megismétlésére nincs szükség.


"Egy rakás olyan dolog hiányzik, ami a tudományos bizonyítás alapja."

Ismét lóxart.

Annyi hiányzik csak, hogy az ősrobbanást ezek a hiányok megakadályozzák a bizonyosságban, "csak" a jelen legjobb elmélet szintjén van.


Le kéne szokni erről a gondolkodásról, hogy amit nem értek, nem tudok róla eleget, az biztos hülyeség.

2020. jan. 17. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
91%

Utólag visszaolvasva a kérdést, eléggé nevetségesnek tűnik, hogy a kérdező a nagy "cáfolásában" még csak válaszra sem méltatta az ellenérveket. Nyilván rájött arra, hogy nem ért a fizikához, és úgy akarta megmondani a tutit.


Ha létezik egy bölcs Isten, vajon reális, hogy ilyen buta szolgái vannak, mint a kérdező?


No comment...

2020. márc. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
78%

Nem ez a legnagyobb baj.

Elmegyenge emberek mindig is voltak.

De ez miért van még mindig a tudományokban?

Van ennek valami olyan hozadéka, ami a világot előrefelé viszi?

2020. márc. 4. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
62%

Az ősrobbanás elmélete azért nem tetszik Istennek, mert nem szerepel a bibliában? Miért ne lehetett volna ősrobbanás az Isteni teremtés alkalmával. A biblia nem nagyon részletezi hogyan keletkezett a világ.


A legyen világosság pl utalhat akár robbanásra.


Kezdetkor teremtette Isten az eget és a földet.

Ter 1.2

A föld puszta volt és üres, sötétség borította a mélységeket, és Isten lelke lebegett a vizek fölött.

Ter 1.3

Isten szólt: "Legyen világosság", és világos lett.


Ez max a Föld teremtését magyarázza a galaxisok, a végtelen világegyetemről semmit nem mond vagy akkor a galaxisok, csillagok sem léteznek? Vagy ez mind az ég kategóriája?


Szóval érdemes szerintem a vallási trollkodásból visszavenni és az ilyen ostoba fejtegetéseket áttenni ezotériába, vallásba és/vagy a mese/scifi kategóriába. Pláne ha tök hülye vagy hozzá.

2020. dec. 6. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ha a tudományos MUNKA hülyeség és csak rosszat akarnak az emberiségnek, akkor vess egy pillantást erre a grafikonra és gondolkodj el rajta, hogy miért lehet ez:


[link]

2020. dec. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 Mansour ***** válasza:
100%
Mondjuk ez nem túl jó érv, mert ez a népességrobbanás épp hogy elég rossz az emberiségnek, de ezért nem feltétlenül a tudományt kell hibáztatni.
2020. dec. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%
Én arra próbáltam kilyukadni, hogy azért lehet a népesség ekkora, mert minden tudományág nagyot fejlődött (főleg az orvoslás).
2020. dec. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 Mansour ***** válasza:

Persze, ez egyértelmű, csak ebből nem következik, hogy a tudomány jó vagy rossz az emberiségnek.

Ezzel nem a kérdezőt akarom védeni, mert neki abszolút nincs igaza, csak arra akartam rámutatni, hogy a tudományt támadók ellen nem jó érv, hogy a tudomány milyen jó az emberiségnek, mert más szempontból meg rá lehet mutatni, hogy milyen rossz.

2020. dec. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!