Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha vissza lehetne menni az...

MR.X. kérdése:

Ha vissza lehetne menni az időben, akkor vissza lehetne menni az ősrobbanás előtti részhez is?

Figyelt kérdés
Akkor elvileg se tér, se idő nem volt...mit gondoltok? Ha nem létezett idő, akkor oda nem lehetne visszamenni. Vagy tévedek?
2019. máj. 2. 03:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
95%
Téves alapfeltételezésből akarunk elméletet gyártani...
2019. máj. 2. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Wadmalac ***** válasza:
84%

Ha az ősrobbanásról szóló mai hipotézisek egyik fele igaz, akkor igen, ha a másik fele, akkor nem.

És mindez úgy, hogy maga az időutazás is hipotetikus.


Sajnos ma a kérdés annyira válaszolható meg biztonsággal, mint hogy a Hobbit sárkányának a páncélját átvágná-e egy vibránium kard.

2019. máj. 2. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
100%
Persze, amit csak szeretnél.
2019. máj. 2. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Tislerics Máté ***** válasza:
55%

Olyan nincs hogy valami a semmiből kialakul, tehát az ősrobbanás is valahogyan, valamiből kialakult. Tehát a tér és idő is kialakult valamilyen előző állapotból, vagy esetleg minid is volt valamilyen formában. Ha valahogy megtalálnánk a módját annak, hogy az időben utazzunk, akkor elképzelhető hogy az a módszer egy régebbi állapotába is bepillantást engedne.


A baj csak az, hogy a sci-fi filmekben az ilyen dolgok minid nagyon naivak és optimisták. Minden technológia hordoz veszélyeket és olyan feltételeket, amiket teljesíteni kell. Simán lehetséges, hogy az időutazás pl.: Túl sok energiát igényel, vagy túl kicsinek kéne lenni hozzá, stb... Az ember kb. 70 kg, és 170 cm magas... Ez egy nagyon sarkított állapota a tudattal rendelkező létezésnek. Baromira naivak vagyunk , ha azt gondoljuk, hogy ezek a paraméterek pont ideálisak lehetnek az általunk elképzelt időutazáshoz...


Azt is el kell mondani, hogy az Általános Relativitáselmélet, habár eddig tökéletesnek tűnik, nem tud mindent megmagyarázni a gravitációval kapcsolatban. Ez elég gyanús. Mintha lenne egy általánosabb elmélet is a téridő leírására. Vagy legalábbis valamire, ami a téridőt is okozza.


Még nagyon butácska majmok vagyunk. Pár 1000 év múlva szerintem sokkal jobb válaszokat kaphatnál. Én mostantól inkább próbálok szerényen kussolni az ilyen témákkal kapcsolatban...

2019. máj. 2. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Wadmalac ***** válasza:
77%

"Mintha lenne egy általánosabb elmélet is a téridő leírására. Vagy legalábbis valamire, ami a téridőt is okozza."

És ez az egyetemes elmélet kéne, hogy összefogja a relativitást és a kvantumfizikát egyetlen egységbe.

Ezt keressük.

Ez óriási ugrás lenne a fizikában.

Elhozná azt az első lépcsőt egy új fizikában.

De ez csak a kezdete lenne egy új érának, ahol lassan valósággá válhat sok minden, ami ma sci-fi.

2019. máj. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Tislerics Máté ***** válasza:
100%

#5! Ezt annyira várjuk, hogy el is neveztük ,,Mindenség elméletének" (TOE)


Ennél beképzeltebb címadást még életemben nem halottam. De talán rám-cáfol és valóban olyan fontos lesz, mint amit a neve sejtet...


Időutazásról, meg féregjáratokról, fénysebességnél "gyorsabb" helyváltoztatásról addig nem is igazán van értelme beszélni, amíg nem tudjuk meg, hogy létezik e ilyen elmélet.

2019. máj. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
0%
Hibás az alapfeltevés. Nem volt ősrobbanás. Az idő és a tér is végtelen. Sosem volt kezdete és vége sem lesz
2019. máj. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Wadmalac ***** válasza:

#7:

Nos, amíg a világ legnagyobb fizikusainak ez továbbra is kérdés, nem kijelentés, addig elég bátor állítás ez.

2019. máj. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Tislerics Máté ***** válasza:
72%

#7! AZTAAAAAA!!!!!! hihetetlen! Ezt nem tudom feldolgozni... Az ősrobbanás egy tudományos elmélet! Tehát egy többszörösen bizonyított hipotézis. Te meg most itt megcáfolod?!!


Pedig nemrég néztem tudományos híreket a neten és semmi. Akkor gondolom ma jelentik be... De várj lemaradtam a nagy bejelentés meghirdetéséről? Nagyon gáz vagyok... pedig néztem a netet... na mindegy...


Ez nagyon feldobta a napomat! Végre valami igazán eget-rengető szenzáció! De mégis hogyan sikerült bebizonyítani, hogy minden eddigi bizonyítékunk egy baromi nagy félreértés eredménye?


Csodálatos ez a nap! Komolyan... nem gondoltam volna, hogy megélek egy ilyen jelentőségű felfedezést. Ez kb olyan mint Eisntein elmélete....


Nézem is a híreket... Na ma nagy bulit csapok... holnap még meló de nembaj... ez most ütött.. lesz@rom, lelepek most.. majd találok másik melót, ha kivágnak. Ezt meg kell ünnepelni... na csááááá :Dd.D jeeeeeeeeeeeewaflbhwkfkwabfwabf

2019. máj. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Szirty ***** válasza:

Máté! Ne reagáld túl!

Azt írta hogy továbbra is kérdés...

2019. máj. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!