Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Neandervölgyi vs csimpánz...

Neandervölgyi vs csimpánz harcban kinek lenne több esélye nyerni?

Figyelt kérdés

Bocsánat ha esetleg rossz kategóriába írtam volna a kérdést...

Azt tudom, hogy genetikai adottságai miatt mind a kettő erősebb a homo sapiens sapiens-nél. A neandervölgyi, ha jól tudom 80 kiló körüli volt 160 centis magasság mellett. És nyílvánvalóan nem az elhízottság miatt volt ilyen nehéz, hanem mert hozzánk képest jóval izmosabb.

Na de vajon egy csimpánz erejével vajon felérhet a neandervölgyié? A csimpánzok se kispályások ugyanis.



2019. máj. 31. 11:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább a csimpánzt mondanám. Rugalmasabb, robbanékonyabb az izomzata, mivel egy lombkorona szinten élő főemlősről van szó. Na meg ott vannak a fogai és a karmai is.

A neandervölgyi leletekről kb. ki lehet következtetni, hogy milyen csontozata és izomzata lehetett. Elvileg egy átlag neandervölgyinek olyasmi ereje lehetett mint a legerősebb mai embereknek. De ők még mindig sehol sincsenek a csimpánzhoz képest, ha harcról lenne szó. A neandervölgyi se lehetne ezzel nagyon másképp.

Annyi előnyt tudnék mondani a neandervölgyinek, hogy intelligensebb és kilóra több, tehát a puszta testsúlyát is használhatja fegyverként. De összességében fegyver/eszköz nélkül a csimpánz jóval esélyesebb.

2019. máj. 31. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
12%
Látom visszatért a kedvenc neandervölgyis kérdezőnk, ismét izmos testű verekedő neandervölgyiekről fantáziál. Már hiányzott.
2019. máj. 31. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
2-esnek: Tudom kiről beszélsz, de biztosíthatlak róla, hogy nem én vagyok az. Ez az első ilyen jellegű kérdésem, de számítottam rá, hogy mindenki a neandervölgyis kérdezőnek fog gondolni :)
2019. máj. 31. 12:43
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit naiv kérdés.

Melyik neandervölgyi melyik csimpánzzal? Milyen körülmények között? Stb.


A csimpánz és homo sapiens közötti erő különbség az eltérő gyors és lassú izom rostok, eltérő aránya miatt van.

A gyors izom rost lehetővé teszi a hirtelen nagy erő kifejtést. Ebből a csimpánznak több van egy izmon belül.

A lassú izom rost lehetővé teszi hosszú, kitartó mozgást mint a hosszútáv futás.

Őseink valószínűleg sokat futkároztak a szavannán és ezért van ez a különbség.

Az ember képes felmérni mi az erőssége és gyengesége a csimpánzhoz képest és ennek megfelelően alakitja ki a taktikáját és fegyvere is van.

Egy 50 kg-os busman a kalaháriban simmán legyőzne egy csimpánzt, elég csak kifárasztania. Egy neandervölgyi a jégkori európában simmán nyerő lenne de a dzsungelba lehet hogy a csimpánz.

2019. máj. 31. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
25%

A mi lenne ha típusú, soha be nem következő eseményekről való érdeklődés tökéletesen fölösleges. Még csak érdekesség jellege sincs.

A neandervölgyi ember sok éve élt, hogy az akkori csimpánzzal került-e ilyen konfliktusba, nem tudjuk, de annak lefolyását semmiképpen nem is tudhatjuk. Erősen hézagos ismeretekkel találgatni - nos az nem tudomány, legfeljebb szórakozás, s nem e fórum tárgya.

2019. máj. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Amikor még ojan fijatal voltam, a csimpánznak nem volt eséje.
2019. máj. 31. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
És a Pókember vs Szupermen esetén..?
2019. máj. 31. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Természetesen egyik fél sem használhat semmilyen segédeszközt a bunyóban. Mert hát akkor a neandervölgyi simán leböki egy dárdával a csimpánzt és vége.

Pl: egy ketrecharcra vagy hasonló terepre gondolok, ahol csak puszta kézzel megy a bunyó és egyik fél sem tud elmenekülni.

2019. máj. 31. 23:07
 9/11 anonim ***** válasza:
81%

A csimpánz a hosszú karjaival messziről felpofozná a neandervölgyi embert. Az hiába pattogna, a töppedt kis testével ütőtávolságba se tudna kerülni. Ha nekiront a csimpánznak, csatt, már kapja is a következő pofont. A csimpánz napestig osztogatná a sallerokat a kis neandervölgyinek, amíg az el nem szédül, és vörös arccal haza nem megy.


A csimpánzt nem kell félteni, agresszív faj, lehet hogy ő maga keresné fel a neandervölgyit, megkínálná 1-2 tenyeressel csak hogy tudja hol a helye.

2019. máj. 31. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Sőt még az is lehet hogy meg is erőszakolná, állítólag így terjedt el az AIDS először. A csimpánzok rájártak a kis testű bennszülöttekre.
2019. máj. 31. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!