Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Síkon is és térben is van...

Síkon is és térben is van mindenből balkezes meg jobbkezes. Ha jól tudom négy dimenzióban is így van. De miért? Miért van 4D-ben is, vagy miért nincs többféle?

Figyelt kérdés
Ha tehát van két egybevágó alakzat, az még nem bztos hogy egymásba is transzformálható tükrözés nélkül valahény dimenzióban. De miért pontosan két ekvivalenciaosztály van minden dimenzióban?

2019. jún. 12. 16:50
 1/7 anonim ***** válasza:
4D-ben a jobb- és a balkezes mindig egymásba transzformálható. Pl. fogsz egy sima jobbkezes kesztyűt, egy fordítás - és már balkezes.
2019. jún. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

..Mármint 3D kesztyű.

(Vajon milyen lehet egy 4D kesztyű? :))

2019. jún. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
erről beszéltem, 4d-ben a 4d kézből van bal és jobb kezes, szerintem elég világos volt, hogy erre gondolok
2019. jún. 13. 16:50
 4/7 anonim ***** válasza:
58%

Nem volt teljesen világos, leírhattad volna.

4D-ben valószínűleg többféle jobb- és balkezesség is létezik.

Olyan test is létezik, amilyen 3D-ben nem lehetséges.

2019. jún. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

És mit bizonyít ha valaki kétbalkezes..?

Erősíti vagy cáfolja a tárgyi szabályt?

2019. jún. 13. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Először definiáljuk, mi a bal-jobbkezes. Legyen mondjuk az, hogy egyik a másikból tükrözéssel előállítható, és a kettő megkülönböztethető (nem felcserélhető).

Síkban ilyen párt elő lehet állítani az egyik kesztyű egy tengely mentén történő tükrözésével. Van mondjuk két ilyen tengely, de kesztyű "fajtából" csak kettő lesz, akárhogy kombináljuk a tükrözéseket.

Térben síkra tükrözhetünk, három ilyen sík is lehet, de akkor is megmaradnak a két tagú párok.

4D-ben négy 3D-s hipersíkra tükrözhetünk, amik ugyanúgy párokat fognak adni, tehát a többszöri tükrözés ugyanúgy az eredeti vagy a tükrözött kesztyűt fogja visszaadni, csak elforgatva.

2019. jún. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 dq ***** válasza:

Mi a kérdés?

Be kell bizonyítani? Szerintem ezt te is meg tudod tenni.

Vagy valami filozófiai indoklást akarsz? Kötve hiszem, hogy kapnál itt ilyet.

2019. jún. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!