Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen végzettségű emberek...

Milyen végzettségű emberek végzik ezt a munkát? Milyen egyetemre kell járni hozzá?

Figyelt kérdés

Mi a neve annak, aki azzal foglalkozik, hogy génmódosított növényeket hoz létre, és kísérletezik rajtuk, hogy minél strapabíróbb, több termést hozó növényeket hozzon létre?

Melyik egyetemen oktatnak ilyet? Mi a szak neve? Van rá kereslet?

Köszönöm!

17/F



2019. jún. 12. 18:47
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
0%
Megnézem én milyen munkát végez az, aki nem tudja ezeknek a molekuláris hátterét :) kertészmunkát. Nemesíteni mindenii tud, de a kérdező nem ilyen primitív szinten kívancsi rá, mint leírta a kérdésben. Ehhez viszont muszáj molbit tanulni, genetikát, növenyi biotechnológiát stb. Stb, ami alapszakon rengeteg van, aztan mesterképzésen és phd-n specializálodhat rá
2019. jún. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Csak azt mondtam genetikai kutatással foglalkoznak.


Víruskutatás/fejlesztés, génmódosító vírusok, e.coli, TG állatok, humán genetika.


Növényest nem ismerek, ez tény... de ha ők meg tudták tanulni utólag a részleteket, akkor egy növényes is. Maximum nem 100%-ban biológusként dolgoznak, hanem mást is csinálnak.

2019. jún. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Igen, én is ezekkel foglalkozom, de ha nem tanulja molekuláris szinten az alapokat, nem tudja alkalmazni. Szerintem. Hogy tud primert tervezni?
2019. jún. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Azt még én is tudnék szerintem a mérnök diplomámmal. :D Hallgattam SOTE-n előádást, meg volt sejtbiosz.

Lemennék a víruslaborunkba, leülnék a főnökkel + elolvasnám újra az anyagokat.


Jó én azért ismerem a molekuláris hátterét is. És nyilván ezer finomsága van a primer tervezésnek, de ha nagyon ezzel akarnék foglalkozni, akkor fél-1 év alatt 100% biztos, hogy belejönnék az alkalmazott részbe.


Volt is egy orvosi biotechbológia MSc-s ismerősöm, ő pont a víruslaborban tanult fél évig alkalmazott, rekombi technikákat. TDK-zott is belőle.

2019. jún. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Inkább itt az jelenti a nehézséget, hogy mit miért csinálsz.


Na ehhez tényleg kell komoly háttértudás és 10 év elmélyült kutatás...


...de MSc alatt, meg PhD alatt nem is ez a dolga az embernek, hanem hogy megvalósítsa a PI ötleteit. PhD-n azért már alakulnak az önálló gondolatok, de még sok a segítség. Postdocnál meg már lehet alkotni,és ott azért már belejött az ember, 5-6 év labor után.

2019. jún. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
De ha nem tudod, hogy mi az, hogy gén stb, hogy néz ki, akkor nem.tudod megcsinalni. Primer tervezés az egyik legnagyobb joli joker, mert kevesen értenek hozza. Elehet a munkát végezni, de ahhoz hogy jó legyen, érteni kell.
2019. jún. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Az mondjuk erős lenne ha egy genetikával foglalkozni akaró diák nem tudja mi az a gén :D


Azért természettudományos alapok kellenek. Szerintem a többit PhD alatt meg lehet tanulni.


Hozzánk most egy vegyész jött PhD-re, nulla előismerettel neurobio témához. Pár hónap alatt sok tanulással kezdi behozni.


1 év alatt egy PhD-n be lehet hozni szerintem mindent.


...persze nyilván biosszal a legegyszerűbb.

2019. jún. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!