Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van a Balatonnál mediterrán...

Van a Balatonnál mediterrán éghajlatú hely? Ha igen, hol?

Figyelt kérdés

2019. jún. 28. 17:07
 1/6 anonim ***** válasza:
68%

A balaton nem mediterrán éghajlató. Ha majd Hamvas Bélára rátalálsz, ő elmeséli, hogyPécs környékéig yúlik fel a mediterrán zóna. Bár Hamvas csak nagy gondolkodó, tudom.

A magyarok jó része horvátországban véli megtalálni a mediterrán éghajlatot. SZerintem ez kicsit még délebbre van.

2019. jún. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
75%

Olyan előfordulhat, hogy kis mikroklímákat találsz. Én pl. Tihanyban éreztem úgy, ahogy a kabócákat hallgattam, és a fenyő cserjék között mentem a Barátlakásoktól befelé a félsziget belsejébe, hogy hasonló a görög szigetekhez a hangulata.

De nem kifejezetten mediterrán.

2019. jún. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
81%

"A mediterrán vagy száraz nyarú szubtrópusi éghajlat általános jellemzője az enyhe, esős tél és a meleg, szűkös csapadékú vagy gyakran teljesen csapadéktalan nyár, továbbá a csekély felhőzet és a napsütésben gazdag nyári időszak"

[link]

Úgy érzed, ez mind igaz a Balaton valamelyik részére?

2019. jún. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
54%
Magyarországon sehol nincs mediterrán éghajlatú terület, a balatonnál sem.
2019. jún. 29. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ahogy a 2. is írta mikroklíma esetén megfigyelhető az északi partvidéken, ami részben annak köszönhető, hogy a szél többnyire északnyugati irányú és a Bakony erre pont merőlegesen húzódik, így a hegyen átbukva szárazabb levegő áramlik a partra. Másrészt a Balaton vize nyáron hűtő, télen pedig fűtő hatással rendelkezik.
2019. júl. 4. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Magyarországon nincs mediterrán éghajlat. Mikroklímaként sem.
2020. febr. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!