Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen problémákat vetne fel...

U. Xorter kérdése:

Milyen problémákat vetne fel az MI politikába való beintegrálása?

Figyelt kérdés

2019. jún. 29. 15:28
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
És nem kell GPU farm egy neurális háló tanításához, elég nagy bajban lennének a hallgatók, ha így lenne.
2019. jún. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
68%

Hogyne létezne a 'neurháló' kifejezés.. Csak kb mindenki így hívja a szakmában a 3 legnagyobb kutatóintézetből :D


Egyébként egyetértek egy kis része. Éppen ezért kértem a kérdezőt, hogy definiálja pontosan mire gondolt, mert megint csak meddő vitát és egymás mellett elbeszélést generál egy pongyolán megfogalmazott kérdés.


+ plusz írtam is, ez matematika főleg, nem csak n.hálón alapulhat. Kiegészítve azzal, hogy most ez a trend, amíg nem jön valami forradalmian új.

2019. jún. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
54%

Már bocs, de ez viszont hülyeség.

Lehet egy Matlabos órai mnist bohóckodáshoz elég egy CPU, de mindenhol máshol GPU clustereket használnak, vagy célchipeket.


Márpedig a kérdés ipari, irányítási, gazdasági alkalmazás.

2019. jún. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Meg különben is, még hallgatóknak kísérletezni ott van egy GTX 1070 8 GB memóriával, az egymilliószor hatékonyabb egy CPU-nál, és már fillérekért megvehető. ...Már aki tényleg ezzel akar foglalkozni és nem csak házit leadni.
2019. jún. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Már régen alkalmazzák a Parlementben:

[link]

2019. jún. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Nem magyarul tanultam ezt, lehet használják ezt az emberek, mindenesetre elég csúnya és értelmetlen rövidítés az én szememben.


Te azt írtad, hogy minden esetben GPU farmot használnak hozzá, én meg azt írtam, hogy nem kell mindig. Elég hasznos elemzéseket is össze tudtam rakni egy jónak nem nevezhető gépen is.


Csak pontosítok a dolgokon, másrészt a meglátásom szerint te elég nagyban gondolkozol most és úgy írod a dolgokat, ezért félreérthető lehet egyesek számára. Amikor egy kis egyszerű neurális háló is képes nagyon hasznos dolgokat meghatározni.

2019. jún. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
52%

Nem azt írtam! Olvasd el újra.

"Általában CUDA farmokon történik".


Az általában != mindig


Abban egyetértek, hogy nagyban gondolkozok, mert az ipari alkalmazásainkhoz 10-40 db Titan P-ből meg most már Voltából álló farmokat használunk. (Nem csak neurháló, compute) vagy a kínai clustert.


...de igaz, kis adatfeldolgozós hálókkal is lehet dolgozni.


Csak politikában nem tudom milyen formában és milyen algokat használnak, amihez nem kell brutál compute kapacitás.

2019. jún. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Wadmalac ***** válasza:

Képzeljük csak el, hogy mondjuk MI-t politikai lépések kidolgozására akarunk bevetni.


Melyek is a politikia főbb pontjai?

A következő fontos szempontok vagy éppen ezek mellőzése:

-stratégia

-igazmondás

-erkölcs


Mindhárom abszolút szubjektív fogalmakkal dolgozik.


MI-vel fogalmakat megértetni, főleg, ha azok nem is objektívek, ma még szerencsére lehetetlen, de valószínűleg sokági az is marad.


Viszont az tény, hogy már ma vannak olyan MI-k, amivel mondjuk célzatos cikket lehet íratni egy bizonyos vélemény kiemelésére, az már más téma, hogy az MI ehhez a xarab újságíróknál is többet plagizál.


De egyelőre attól nem kell félni, hogy egy MI képes legyen véleményt formálni és ezt továbbadni.

2019. júl. 1. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Már rég be van "integrálva" az emberek életébe is.


Facebook, youtube stb..

mi dönti el, hogy melyik videót fogja flajánlani a trilióból amit végül megnézel? AI


mi dönti le, hogy milyen postot fogsz látni facebookon? AI


stb..

2021. dec. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!