Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ez vajon igaz, amit itt leír...

Ez vajon igaz, amit itt leír az úriember?

Figyelt kérdés

A hsz. egy nyilvános Facebook post alatt született, ezért nem takartam ki a hozzászólás gazdájának nevét.

Köszönöm a válaszokat.



[link]


2019. jún. 30. 22:45
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Na jó, mivel ezt az oldalt is sikerült elszabni a nagy fejlődés közepette, így marad a manuális


"Egy tanulmány szerint minden negatív érzés a félelemre vezethető vissza.

A félelmet testünkben a szimpatikus idegrendszer generálja.

Érdekes egybeesés, hogy ennek neurotranszmittere a nitrogén monoxid.

Ezt ha kilélegezzük, a levegővel egyesülve nitrogén dioxiddá válik.

A nitrogén dioxid mérgezés első tünete a félelem megjelenése.

Érdekes körforgás bizonyos emberi környezetben kifejezetten.

Lassan meg kellene ismerni hogyan működik az ember és nem távoli csillagokról mondani ellenőrizhetetlen dolgokat..."

2019. jún. 30. 22:46
 2/13 anonim ***** válasza:
64%
Az megvan, hogy a nitrogent pont ugy lelegzed ki, mint ahogy bement? Nem oxidalod, nem bocsatasz ki NO-t, se NO2-t, netto hulyeseg.
2019. jún. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 dellfil ***** válasza:
100%

A "gondolatmenet" ezer sebből vérzik... Így csak a végét másolnám ide:

"Lassan meg kellene ismerni hogyan működik az ember és nem távoli csillagokról mondani ellenőrizhetetlen dolgokat..."

"Ez"... mindent elmond. Tehát további kommentár nélkül:


[link]


[link]


[link]


És a többi, és a többi... :)


Viszont a tudományellenesség, ha jól elterjed,- és sajnos úgy tűnik járványszerűen terjed - akkor lehúzhatjuk a rolót...

Végül is a kollektív öngyilkosságnak ez is lehet egy formája. Ha nem is a legfennköltebb. Kinyöszörögni a világból.


dellfil

2019. júl. 1. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy idióta f..sz.


Fogalma sincs a témáról, csak valami összehányt bulvárcikkből a Nőklapja Caféból szemezgetett csacsiság.

2019. júl. 1. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A nitrogén a levegőben 3-as kovalens kötésben jelenik meg a legnagyobb részt ugyanis ez az egyik legstabilabb formája. Ezt a 3-as kötést csak nagy energia pl. Villámcsapás tudja szétbontani ekkor leggyakrabban nitrogén oxidok keletkeznek. A gázok félelem keltő hatása ösztönös biológiai első sorban hiszen első lélegzetvételkor a receptorokkal találkozik. A szimpatikus idegrendszer nem elkülöníthető a paraszimpatikustol. Az idegrendszer a kálium és nátrium pumpával kommunikal ha egyéb atomok elemek jutnak az idegrendszere az gyakran halálos kimenetelű hiszen ott idegrendszer roncsolódásról beszelünk.
2019. júl. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Szerintem túl sok NO-t inhalált mielőtt a cikket írta...
2019. júl. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
#6: akkor nem nagyon videozgatna... N2O-t maximum, az az egyetlen nem mergezo nitrogenoxid.
2019. júl. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 sadam87 ***** válasza:
100%

"Egy tanulmány szerint minden negatív érzés a félelemre vezethető vissza."

Tipikus állítás, ami a tudományosság látszatát próbálja kelteni, de közben semmivel sem támasztja alá amit mond, hiszen teljesen ellenőrizhetetlen.


"A félelmet testünkben a szimpatikus idegrendszer generálja."

Elég furcsa állítás. Én inkább fordítva mondanám: a félelemérzet hatására aktiválódik a szimpatikus idegrendszer. Szimpatikus túlsúly egyáltalán nem kell, hogy együtt járjon félelemmel (pl. sportolásnál). A félelemérzet kialakulásának egyik fő központja egyébként (gyorsan utánaolvasva) az amigdala, ami a limbikus rendszer része, nem tudok róla, hogy a szimpatikus idegrendszerhez sorolnák.

[link]


"Érdekes egybeesés, hogy ennek neurotranszmittere a nitrogén monoxid."

A szimpatikus idegrendszernél neurotranszmitterként leginkább az acetil-kolint és a noradrenalint szokták emlegetni.

[link]

Az igaz, hogy a nitrogén-monoxid is funkcionálhat neurotranszmitterként. Én a vegetatív idegrendszerrel kapcsolatos funkcióiról annyit tudok, hogy az erek kitágulását segíti (a simaizmok ellazításával). A szívben inkább a paraszimpatikus idegrendszerhez hasonló hatást okoz.

[link]

Ezen kívül még sokféle szerepe van. Nem a legfrissebb, de itt írnak róla elég bőven, bár bevallom, én épp csak belenéztem:

[link]

Mindenesetre olyan szerepről, amiről a hozzászólásban írnak én legalábbis nem tudok.


"Ezt ha kilélegezzük, a levegővel egyesülve nitrogén dioxiddá válik."

Ez tényszerűen igaz, csak elég megtévesztő állítás. A szervezetünkben elenyésző mennyiségű nitrogén-oxid van jelen. A vérszérumban literenként jellemzően valamivel több, mint 10 mikromol nitrogén-monoxid van. (Forrás 1. ábra)

[link]

Ez érthető is, hiszen eléggé mérgező (ahogy a 7. válaszoló is írta).

Így értelemszerűen a kilélegzett levegőben is elenyésző mennyiségben lehet jelen (pontos adatot nem tudok, de valószínűleg a kimutathatóság határán van, ha egyáltalán). Sokkal több nitrogén-dioxidot szívunk be a kipufogógázból, mint az általunk kilélegzett levegőből.


"A nitrogén dioxid mérgezés első tünete a félelem megjelenése."

Ilyenről sohasem hallottam. Cserébe ahol utánanéztem még véletlenül sem találtam ilyet.

[link]

[link]

[link]

Az mondjuk igaz, hogy ha egy mérgező gáz miatt elkezdesz fuldokolni, valószínűleg félni fogsz...


"Érdekes körforgás bizonyos emberi környezetben kifejezetten."

Itt úgy érzem, valami olyan összeesküvés-elméletre próbál célozni, amit én nem ismerek. Mindenesetre megint semmi konkrétum.


"Lassan meg kellene ismerni hogyan működik az ember és nem távoli csillagokról mondani ellenőrizhetetlen dolgokat..."

Ez pedig egy teljesen értelmetlen szembeállítás, amit semmivel nem támasztott alá (ahogy az előttem válaszolók is írták).

2019. júl. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 sadam87 ***** válasza:
100%

#2

"Az megvan, hogy a nitrogent pont ugy lelegzed ki, mint ahogy bement? Nem oxidalod, nem bocsatasz ki NO-t, se NO2-t, netto hulyeseg.

"

A szervezetünkben képződik nitrogén-monoxid. Az más kérdés, hogy nem elemi nitrogénből, hanem jellemzően argininból (egy aminosavból).

[link]


#5

Mint fentebb írtam, a szervezet nem elemi nitrogénből szintetizál NO-t.

"Az idegrendszer a kálium és nátrium pumpával kommunikal "

Ez így konkrétan nem igaz. Ellenben az igen, hogy a nitrogén-monoxid ingerületátvivő az idegrendszerben.

2019. júl. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
#8, Makulátlan munka.
2019. júl. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!