Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Honnan tudom megállapítani,...

Nora136969 kérdése:

Honnan tudom megállapítani, hogy egy kémiai reakció végbemegy-e vagy sem?

Figyelt kérdés

#kémia #kémiai reakció #végbemenetel
2019. júl. 1. 12:08
 1/4 Wadmalac ***** válasza:
100%

Mármint magától, vagy egyáltalán?

Mert ha endoterm, akkor csak úgy unalmában, energiabevitel nélkül nem fog, mondjuk nitrogén oxidációja, de van olyan is, ami az atya úr isten kedvéért sem hajlandó egymással vegyületet alkotni. Melyik a kérdés?

2019. júl. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Úgy általában. A standardpotenciálnak, ha jól tudom köze van hozzá. Pl. A KI meg a Cl2 az végbemegy, de a KCl meg a Br2 az miért nem?
2019. júl. 1. 13:50
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Jól tudod, de csak elektrokémiai reakciókra igaz :-) ha standardpotenciál alapján akarsz tájékozódni. A szabadentalpia csökkenés irányába mennek végbe a reakciók spontán. (Nevezik még Gibbs féle szabadenergiának is. Lásd a jele lentebb...) Nyilván az aktiválási energia igényüket is figyelembe kell néha venni. [Van olyan reakcióelegy, amit szobahőfokon a világ végéig eltarthatsz, de UV, vagy 1000 fok hatására felrobban...]

dG = dH - TdS

2019. júl. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ohh, köszönöm szépen!
2019. júl. 2. 09:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!