Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi történhetett velem az éjszaka?

Mi történhetett velem az éjszaka?

Figyelt kérdés

Bocsi, hogy ebbe a kategóriába rakom fel, de hátha van vmi "tudományos" magyarázat.

Nos, amit tudnotok kell: a szobámban ahogy fekszem az ágyban, jobbkéz felől középen található egy szekrénysor, aminek fényes a felülete; balkéz felől középen pedig egy nagy ablak van. Így a szekrénysoron látszanak az árnyékok, és ha az utcán elsuhan egy kocsi, azt is látom.

Éjszaka 1 óra előtt történt ez a dolog... Jobbra voltam fordulva (szerintem félálomban voltam, vagy épp már aludtam), és hirtelen kinyitottam a szemem. A szekrényen láttam egy árnyat elsuhanni, de biztos hogy nem kintről volt egy kocsi, mert semmi hang nem volt. Nagyon megijedtem, és teljesen lezsibbadt az egész testem. A bal lábam elkezdett rázkódni a remegéstől... Eközben bal oldalról érzékeltem valami kis fényt és rezgő hangot, de szabály szerűen le voltam bénulva, meg se tudtam mozdulni!! Kiabálni akartam, de azt sem tudtam, megbénultam!! Azt hittem, hogy a telefonom lehet (mert van egy asztal is bal oldalt, ahova le szoktam rakni a telefonom, és akkor van ilyen fény meg rezgés, ha csörög..), de később mikor felkeltem, eszembe jutott, hogy a telefonomat most kivételesen a földre raktam, és nem volt rajta semmi hívás, meg semmi... SZóval kb. fél percig tartott ez a bénulás, aztán egyszer csak megszűnt, és nagy 'nyugodtság' tört rám, már mozogni is tudtam... Kintről hallottam azt a tipikus hangot, amit éjszaka lehet hallani, nem tudom pontosan, hogy a Hold hangja, vagy a repülőké... És még a padlón is hallottam olyan hangot, mintha valaki tett volna pár lépést. Úgy megijedtem...!

Szerintetek mi lehetett ez?? Mert nekem lövésem sincs...


2011. márc. 23. 09:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
alvás paralízis
2011. márc. 23. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köazi!! Most olvastam utána.. de ez káros, vagy mit jelenthet? Orvoshoz kéne mennem?
2011. márc. 23. 09:21
 3/6 anonim ***** válasza:
49%
A Holdnak milyen hangja van, egyébként?
2011. márc. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ilyen "morgó"... mintha hallanád, ahogy forog.. De szerintem inkább a repülőké.
2011. márc. 23. 09:49
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

AZ alvásparalízis nem "káros", leszámítva, hogy rettentő kellemetlen.


Olvass utána, a tünetek amiket leírtál elég szépen stimmelnek.


Elég komoly, durva hallucinációi lehetnek ilyenkor az embernek, szóval még elég szépen is megúsztad :)


Nagyon fontos, hogy - ha esetleg lenne ilyen még - akkor tudatosítsd magadban, hogy akármit látsz ilyenkor azt az agyad csinálja!


Rengeteg démon és hasonlók ennek köszönhetik a "létüket", mert alvásparalízisben nagyon valósághű hallucinációk vannak és nyilván az ember agya olyat képzel oda, amiről hallott.

Szóval az olyan ember - pl középkorban ez nyilván jellemzőbb volt -, aki hisz a démonokban/szellemekben/ufókban, az alvásparalíziskor nagyon valósághűen át tudja élni, hogy ezek megjelennek és az nem egy kellemes élmény, hogy gonosz démonok látogatnak meg minden éjjel. :)


Ezért mondom, hogy a lényeg, hogy ha lesz még ilyen valaha, akkor mindig próbáld teljes erővel tudatosítani magadban, hogy csak az agyad játszik veled, nehogy rossz élményeid legyenek.


Sőt ha ügyes/szerencsés vagy még kellemes élményeid is lehetnek:

[link]

2011. márc. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2011. márc. 24. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!