Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Pénzéhes családnak milyen...

Pénzéhes családnak milyen értékben és mit illene keresztelőre adnom?

Figyelt kérdés
Keresztelőre vagyok hivatalos, és sajnos nem tudok kibújni alóla. Falusi low budget, batyubálos esemény lesz, és a szülők nagyon anyagiasak, annak ellenére, hogy nem élnek jómódban. Sok lesz a vendég akiktől természetesen várják az ajándékokat. A meghívást se közvetlenül kaptam meg tőlük. Ennek fényében mit adnátok és milyen értékben? (nem leszek keresztszülő, és nem szeretnék erre túl sokat áldozni, a gyerek fél éves)

2020. máj. 24. 13:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem hívtak, minek mész?
2020. máj. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Közvetve elvileg meghívtak (közös ismerőssel üzenték meg), de a lényeg, hogy muszáj mennem.
2020. máj. 24. 14:15
 3/9 anonim ***** válasza:
97%

Nem, nem kell menned, ha akartak volna, akkor nem “megüzenik”, hanem meghívnak.

Nem mellesleg ismerősök, nem rokonok, nem barátok, semmi keresnivalód ott, pláne nem kell semmit vegyél, ami nem jelképes pl max egy ezüst keresztmedál vagy egy verdefényes idei veretű emlékérem nagyon max. 10ezer névértéken, de inkább 5

2020. máj. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem mennék el. Ha annyi energiát nem fektetnek bele, hogy egy sms-t írjanak akkor szarnek bele
2020. máj. 24. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz azzal, hogy pénzéhesek-e, vagy sem.

Olyat és annyit adj, amennyit amúgy is bárkinek adnál az adott státuszban. Nyilván nem mindegy, hogy te vagy-e a keresztszülő, vagy egy meghívott vendég, azon belül barát vagy családtag... Ez számítson, ne pedig az, hogy ők mint család milyenek.

2020. máj. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónak adok igazat, ne csinálj nagy ügyet belőle, ha nem fáradoztak egy normális meghívással sem. Mindazonáltal mérlegeld, hogy elmész-e, mennyire vagytok amúgy jóban, mennyire fontos a jó kapcsolat velük. Én csak akkor mennék el, ha a jövőben is szeretném velük tartani a kapcsolatot, de ha csak ilyen "valakinek a valakijének a valakije" szintű az ismeretség, szerintem is kár elmenni.
2020. máj. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
94%
Nincs olyan, hogy muszaj menned. Ha igy gondolkodnek roluk, akkor nem mennek, illetve ha megis, nem az o penzehseguket vennem figyelembe, hanem a sajat penztarcam allapotat. Fogalmam sincs, mit szoktak keresztelore ajandekozni, de 5-10 ezernel tobbet nem koltenek.
2020. máj. 25. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha annyival nem tisztelnek meg, hogy telefonon vagy szemèlyesn meghívnak, akkor nem mennèk el.
2020. máj. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem mennék el, ha meg se hívtak + nem is akarok menni. Ha mégis úgy döntesz, hogy elmész, én a helyedben nem vinnék semmit, csak a batyusbálra, amit gondolok (üditő, aprósütemény). Mifelénk nem divat, anno én és a testvérem is csak a keresztszülőktől kaptunk 1-1 aranyláncot.
2020. máj. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!