Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Az állatkerti örökbefogadás...

Az állatkerti örökbefogadás szerintetek jó (szülinapi) ajándék?

Figyelt kérdés
Szeretünk állatkertbe járni és akinek adnám, nagyon szereti az oroszlánokat, ezért arra gondoltam örökbe fogadnék neki egyet a születésnapjára. Szerintetek jó ajándék?

2021. jan. 9. 16:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%

Ha szereti akkor igen.

Mellé egy oroszlán plüss 😊

2021. jan. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%
Hát én nem értékelném. Olyan nesze semmi fogd meg jól....
2021. jan. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%
Jelképes összegért fogadsz örökbe egy állatot, akkor kapni fogsz egy oklevelet az adott állat életrajzával kapcsolatban, és 1 évig leszel nevelőszülő. A minimális összeg ha jól emlékszem 10 ezer forint. Mint írtam oklevelet adnak, és évi kétszer ingyen mehetsz az állatkertbe, beszélgethetsz az állat gondozójával, ha kisebb állat nevelőszülője vagy (Pl nyulak, kiskecske, vagy kis szurikáta stb) ha a gondozója engedi megsimogathatod, jelenlétében etetheted. De csak 1 évre szól. Nagyobb jeletős összegnél az álaltkifutón egy kis táblán a neved is fent lesz, mint nevelőszülők. Mi pár éve a férjemmel nevelőszülők voltunk, kint is volt a nevünk a táblán. Én egy Császárbajszú tamarin család boldog nevelőanyja voltam, meg is simogathattam őket, és a gondozója segítségével etethettem. Férjem egy repülőkutyát fogadott "örökbe" mert olyan ronda volt, hogy már szép. Ő is etethette, de csak a gondozójával együtt. Mi elég jeéentős összeget adtunk, mitn írtam a kifúton a táblán a nevünk is fent volt 1 évig mint nevelőszülők. De mivel teljes képet kapsz, hogy az adományod mire ment el, így nekünk nagyon megérte. Most is tervezünk nevelőszülők lenni, de most több állatot választanánk. Mi így segítünk az állatokon. Az ajándék csak akkor jó, ha az ünnepelt tényleg értékelni tudja. Mi megkaptuk, hogy nem vagyunk normálisak, abból a pénzből más 2-3 hétre elmehet Hawaira nyaralni. Lehet, de mi ezt akartuk. Szóval ha értékeli, akkor lehet jó ajándék. Oklevelet kapni fog.
2021. jan. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
69%
Nesze semmi fogd meg jól 🤷‍♀️
2021. jan. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%
Ez attól függ, hogy ő milyen ember. Mármint, én imádom az állatokat, de nekem ez az ajándék olyan semmilyen lenne. Számomra az lenne valami, ha tényleg kapnék egy oroszlánt, amit haza is vihetek. :D Szóval érted, ez az ajándék olyan, hogy kapsz is valamit, meg nem is. Szóval ez az adott embertől függ. Lehet örülni fog, lehet nem, mi nem ismerjük őt, mi nem tudhatjuk. De ha értékeli az ilyesmi dolgokat, akkor persze, jó ajándék lehet.
2021. jan. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Azért gondoltam erre, mert láttam másnál is, hogy ezt adta születésnapi ajándékként (örültek neki, innen jött az ötlet) és mint azt a kérdésben is írtam, szeretünk és szeretnénk is állatkertbe járni (a jövőben is) és mivel Ő ezzel ingyenes belépőt is kap oda, végülis ezt is az ajándék részeként fogtam fel, mert így többször mehetünk, tehát nem csak egy papír, hanem élményt is adnék.


De természetesen nem csak egy ezt adnám neki, emellé más ajándék(ok)ra is gondoltam még pluszban. :)

2021. jan. 9. 21:29
 7/12 anonim ***** válasza:
92%
Én örülnék neki, de én alapvetően örülök az olyan ajándékoknak, amikor a rám szánt összeget valamilyen segítő szervezetnek adják. Ez nekem jóval több, mint egy tárgy, szóval a "semmi" kifejezést nem értem, mint ahogy azt sem, hogy ez miért lenne "semmilyen", hiszen sokkal kreatívabb a tárgyajándékozásnál, meg élményajándékozásnál, ami már nekem inkább az unalom kategória.
2021. jan. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
60%

"Tudnivalók az örökbefogadásról


Az örökbefogadás általános feltételei:


- Az örökbefogadás jelképes! Az örökbefogadott állat az állatkertben marad, és tulajdonjoga is a Fővárosi Állat-és Növénykerté.


- Az örökbefogadás minimális összege 10.000 forint adomány, az összeg befizetése 1 éves nevelőszülői tagságra jogosít. A támogatás befizetését követően a nevelőszülő egy névre szóló oklevelet kap - amely tanúsítja az örökbefogadás tényét -, egy életrajzot az örökbefogadott állat adataival, egy fotót az örökbefogadott állatról, egy kitűzőt és egy-egy meghívót a tavaszi és az őszi Nevelőszülők Találkozójára.


- Egy állatnak több nevelőszülője is lehet.


- Az örökbefogadást leggyorsabban személyesen intézheti el. Az év minden napján nyitva vagyunk, az Állatkert nyitva tartásával megegyezően. Az örökbefogadási oklevelet azonnal elkészítjük, az ügyintézés max. 10 percet vesz igénybe. Irodánkat az Állatkert Főbejáratától jobbra, az Állatkerti Ajándékboltban találja.


- A nevelőszülőnek semmilyen kötelezettsége nincs az örökbefogadott állattal szemben, jogai pedig megegyeznek a többi hétköznapi állatkert látogatóéval; tehát pl. nem mehet be az örökbefogadott tigrishez, kenguruhoz vagy elefánthoz, csak azokhoz az állatokhoz amelyekhez a többi látogató is bemehet (pl. állat simogató).


- Évente kétszer megrendezzük az Állatkerti Nevelőszülők Találkozóját. Erre a rendezvényre minden nevelőszülő meghívót kap, meghívójával aznap ingyen léphet be az Állatkertbe és tájékozódhat arról, mire fodítja adományát az Állatkerti Alapítvány. A "nevelőszülői értekezleten" találkozhat kedvence gondozójával, aki beszámol az örökbe fogadott állat állapotáról.


- A befizetett támogatást a Budapesti Állatkert nem kizárólag az örökbefogadott állatra fordítja, hanem egy közös "kalapba" helyezi és az alapítvány célkitűzéseivel megegyező költségek fedezésére használja fel (elsősorban az állatok életkörülményeinek javítása, gyógyszerek beszerzése, egészségmegőrzés)


On-line örökbefogadás - éjjel-nappal


Sokak kérésére már Interneten is örökbe fogadhatja állatkerti kedvencét, ezzel is támogatva az ott élő állatok életkörülményeit, és egészségük megőrzését!"



Tehát még mindig nesze semmi fogd meg jól. Semmivel nem lesz több "joga" az állathoz, mint bárki másnak. Az évi kétszeri ingyenes belépés meghatározott napra szól. Egy év után nem marad semmi. Ja, egy oklevél. Ennél értelmesebb ajándék lenne egy bérlet az allatkertbe

2021. jan. 10. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
32%
2021. jan. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
57%
Én úgy örülnék egy ilyen ajándéknak *-* az illető nagyon szerethet engem, ha ilyet ad
2021. jan. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!