Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Szülők! Milyen dolgok miatt...

Szülők! Milyen dolgok miatt szoktatok aggódni, félni?

Figyelt kérdés

Lassan itt a karácsony és arra gondoltam, megpróbálok szüleimnek valami különleges, kreatív apróságot adni.

Az ötlet a következő:

Van egy pici üvegem (Air wick illatgyertya volt csak elhasználtam) és arra gondoltam, kis cetliket készítek bele. Apró üzenetekkel.

Hogy jön ide az aggodalom/félelem?

Szeretnék olyan üzeneteket beletenni, amik megnyugtatják illetve megmosolyogtatják őket.

Pl. Félnek, hogy valamit rosszul csinálnak: leírom nekik hogy mennyire jó szülők, számunkra tökéletesek.

Pl. Ritkán mondom hogy "szeretlek titeket" és attól félnek, nem szeretem őket: leírom hogy bár ritkán mondom, nagyon szeretem őket és amíg élek szükségem lesz rájuk.


Az ötlet elég kezdetleges, és talán hülyeségnek is hangzik leírva (nem tudom mennyire voltam érthető, nem tudom jobban megfogalmazni) de az alapvető gondolat nekem tetszik és biztos nekik is tetszene.

Szóval ehhez szeretnék ötleteket gyűjteni. De mivel nem vagyok még szülő és szüleim gondolatait/érzéseit sem látom.. szeretném (többnyire) az anyák/apák segítségét kérni.

Ti mitől féltek? Mi miatt aggódtok? Titeket milyen "visszajelzés" nyugtatna meg/tenne boldoggá a gyermeketek részéről?


- Ugyanitt egyéb kreatív ötletet (ezzel kapcsolatban vagy ettől függetlenül) szívesen elfogadok.


Köszönöm a segítséget! :)


18L



2021. nov. 14. 21:41
 1/8 anonim válasza:
35%
Nem vagyok szülő de ez rohadt jó ötletnek hangzik :)
2021. nov. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ez nagyon jól esik! 🥰
2021. nov. 15. 02:46
 3/8 anonim ***** válasza:
18%

Hát én szülő vagyok, megköszönném az ajándékot és elkönyvelném, hogy megrekedtél kb a 14 éves kornál...


Amitől félek, vagy amin aggódok, azon nem fog segíteni egy szeretlek anya cetli. Félek attól, hogy bája esik a gyerekemnek, amikor éjszaka egyedül jön haza - ezt milyen cetlivel enyhítenéd? Aggódom azon, hogy emelkedik az áram díja- erre mit írnál?

2021. nov. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kedves 3-as!


Tiszteletben tartanám a véleményed, viszont még csak utalást sem találok arra, hogy valahol kikértem volna.

Bízom benne, hogy édesanyaként a saját gyermekedhez nem így állsz hozzá. Vagy talán ha 8 évesen rajzol/rajzolt valamit, kineveted/kinevetted, hogy "Gratulálok ehhez a szarhoz fiam, leragadtál egy 5 éves szintjén!"?

És ha 20 évesen meglep valami kézzel készült aprósággal akkor is azt fogod mondani, hogy "Ennyi? De béna!"?

Ha így van, csak gratulálni tudok.


Az meg hogy "lepontozod" az 1-es válaszolót aki szerint jó az ötlet (mindezt azért, mert neked nem tetszik) nevetséges. Elvégre mitől lett volna a válaszod előtt 100%, a válaszod után pedig véletlenül 36%, ha nem (legalább részben) tőled? 🤔


„Amitől félek, vagy amin aggódok, azon nem fog segíteni egy szeretlek anya cetli. Félek attól, hogy baja esik a gyerekemnek, amikor éjszaka egyedül jön haza - ezt milyen cetlivel enyhítenéd? Aggódom azon, hogy emelkedik az áram díja- erre mit írnál?”

- Erre csak azt írnám kedves, hogy hiába vagy szülő, ha a saját gyermeked apróbb, kézzel és szívvel készült ajándékát nem tudod értékelni. Undorító és számomra végtelenül taszító ahogy hozzáállsz a témához és amilyen stílusban kinyilvánítod (az egyébként kéretlen) véleményed.

Aggódsz a gyermekedért éjszaka? Természetes. De ezzel nem lehet mit kezdeni. Félsz hogy sok lesz a számla? Ez is rendben van, nem lehet ellene mit tenni.

Nyilvánvaló, hogy ezek nem megoldhatók cetlikkel. De ha te erre magadról nem jöttél rá a kérdés elolvasása során, akkor kettőnk közül valakinek szövegértési problémái vannak, és ez a valaki biztosan nem én vagyok.


További szép napot/estét kedves Édesanya!


UI.: Borzasztóan hálás vagyok azért, hogy nekem jó szülőket szánt a sors. Továbbá bízom benne, hogy nem olyan anya vagy, mint akinek ezzel a véleménnyel mutattad magad. 😇

2021. nov. 15. 21:38
 5/8 anonim ***** válasza:
50%

Draga kérdező. Amikor kibírsz egy kérdés azzal vállalod, hogy bárki válaszolhat és elmondhatja a véleményét.

A 8 éves gyerektől egy rajz termeszetes. Egy 18 évestől max akkor, ha kimondottan tehetséges.


A pontozásról annyit, hogy nem csak én nem értek egyet az első válaszolóval.


Amúgy örülök, hogy értelmesebb gyerekkel áldott meg a sors, nem veled. Szia.

2021. nov. 16. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Vállalni vállalom. Csak éppen sehol sem kértem ki véleményt. Ha érdemben nem tudsz hozzászólni valamihez, semmi értelme válaszolni. Akár tovább is lapozhatsz.

Az, hogy nálad mi természetes egy bizonyos korú gyerektől, te dolgod. Majd ha a sajátodat is lenézed azért, mert szerinted nem korához illő ajándékkal lepett meg, kicsit szállj magadba.

Nem értesz egyet vele. És? Le kell húzni azért, mert Neked nem tetszik az ami neki? Továbbra is nevetséges helyzet, hiába magyarázod.

Örülök, hogy a gyermeked értelmes, ezek szerint nem az anyjára ütött. ;)

2021. nov. 16. 09:29
 7/8 anonim ***** válasza:
56%

Nem igazán "megnyugtatás", de attól még jól eshet nekik:

egy szép emlék összefoglalva

egy kis képecske/rajz

leírod hogy milyen tulajonságaikat szereted

valami belsős poén

vagy ilyesmik..

egyébként szerintem is jó ötlet

sokkal jobb mintha vennél valamit pár ezer forintért, amire úgy sincs szükségük

2021. nov. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

7-es:

Köszönöm szépen! 😇

2021. nov. 16. 19:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!