Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Társasjáték “ajándékba”?...

Társasjáték “ajándékba”? Ismertek jó családi játékot?

Figyelt kérdés

Idén úgy alakult, hogy hosszabb időt tudunk együtt tölteni, arra gondoltunk, hogy beszerzünk magunknak egy társasjátékot szórakozásképp.


Nagy tapasztalata senkinek nincs, ezért szeretnék segítséget kérni.

Olyan kellene, amit már 2-3, de akár 6-8 fő is tud játszani.

Se túl rövid, se túl hosszú. Legyen izgalmas! :)


Korosztály 25-40, ha ez számít.


2021. nov. 29. 17:08
 1/9 anonim válasza:

Előzetesen is szerintem kerüljétek azokat a játékokat amiknél ki lehet esni. Szerintem az a családi társas halála amikor valaki kiesik és onnantól csak mászkál és próbálja elfoglalni magát míg a többiek végeznek.


Na lássuk


Van például a kartográfusok. Ezt 1-végtelen ember tudja játszani. Kicsit rajzolgatós, tetrixes. Nem mondanám nagyon izgalmasnak de szerintem nem is unalmas.


Ott van a ONE night werewolf vagy a Bűnjelek. (Ezek minimum 3 fősek de jobb ha van legalább 4 fő inkább több emberrel jobbak)

Előbbiben van egy szakasz amit telefonos applikáció is levezényelhet de ez viszonylag rövid. Utána pedig jön a hazudozás győzködés hogy kitaláljuk ki a farkas. Ez egy elég gyors játék kb 10 perc max 1 kör. De 8 fő esetén a már kicsit könnyen megtaláltuk a farkast.

A Bűnjeleket sajnos még nem próbáltam 8 fővel de szerintem az úgy is működni. Itt a gyilkost kell megtalálni. Hosszú lenne leírni de ha szeretitek a nyomozós játékokat csak ajánlani tudom.


Ott van az örök kedvenc is az asszociációs dixit. Azonban ehhez is legalább 3 ember kell.


2-8 ig még nem próbáltam de lehet hogy a

Fekete történetek vagy a Similo-k


Azt tudom javasolni hogy néz utána ezeknek.

2021. nov. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Catan telepesei, bár ezt csak kiegészítővel lehet sokan játszani

Emberiség ellenes kártyák, ha annyira nem konzervatív a társaság (bár van családbarát verzió is)

2021. nov. 29. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
48%

Isla Dorada-mi négyen szoktuk játszani.

Rizikó

Activity

Monopoly

Honfoglaló

Trivial pursuit

Party alias

2021. nov. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Igen?

Spicy

Imagine

EladLak!

Century: Fűszerút

Kingdomino

Dixit

Dobble

2021. dec. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Dixit tényleg nagyon jó, nálunk a legkisebbtől a legnagyobig mindenki szereti

Igen

Labirintus (bár ezt max 4en lehet játszani)

Igaz vagy hamis? (Interaktív 5fős)

Gazdálkodj okosan (néha megjön az ember kedve hozzá)

Activity

Ego (most akciós a T*scoban és a madarasban is)

Fedőnevek

Concept

Aranyásók (ez egy kártyajáték)

Robbanó macska (ez is)

Kaméleon

Story cubes

Twister

Time Line

Fekete történetek (mi szeretjük)

Cluedo

Police 07 (imádjuk)


Egyenlőre ennyi jutott eszembe.

2021. dec. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Itt le van írva pár igazán jó társasjáték franciakártyás verziója, amiket persze eredetiben is meg lehet venni.


A társasjáték-adaptációk összesített gyűjteménye:

[link]

2021. dec. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Az Aranyásók valóban kártyákból áll, (illetve a kártyás verzió az "eredeti", mert van táblás is,) de úgy kell elképzelni, hogy az asztalon építünk a kártyalapokból egy terepet. Járatok, alagutak, zsákutcák zegzugos rendszere alakul ki, aminek a végén vagy megtaláljuk az aranyat, (felfedjük azt a lefordított kártyát, amin az arany van,) vagy nem, utóbbi esetben a szabotőrök nyernek.

Szóval nem a hagyományos "kártyajáték", szerintem több is van benne annál. :)

2021. dec. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Utolsó, köszönöm a kiegészítést, igen persze, nem klasszikus kártyajáték, csak néhány minimális infót írtam le, mert gondolom majd a kérdező jobban utána fog nézni az ajánlottaknak, vagy szembe jön vele valami teljesen más játék :)
2021. dec. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Carcassone

Ticket to Ride

Century

Citadella

Nottingham bírája

2021. dec. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!