Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Van, aki soha nem tud örülni...

Van, aki soha nem tud örülni semmi ajándéknak, ez miért lehet? Van ilyen tapasztalatotok?

Figyelt kérdés

Nekem a sógorom ilyen, bármit, de bármit kap, egyszerűen egy halvány mosoly (inkább szájhúzás), egy köszönöm, leteszi. Nővéremmel beszélgettünk erről (a férje már 10 éve), azt mondta, mindig ilyen is volt, ő sem tud soha olyat venni, aminek örülne. Próbált személyre szabottat, próbált szívhez szólót, próbált drágát, próbált élmény ajándékot, gasztro ajándékot, jobb kategóriás ruhafélét, azért 10 év alatt már próbált ezt-azt ajándékozni, semmivel nem lehet örömet szerezni neki.

Miért lehet ilyen?



2021. dec. 13. 14:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Örül neki, csak valószínűleg nem tudja kifejezni.

Én is ilyen vagyok. Éppen ezért jobban szeretek adni, mint kapni.

Kellemetlenül érint, ha én kapok ajándékot, és bár igyekszem kifejezni, hogy mennyire boldoggá tesz a dolog, attól tartok, hogy "túlzó lesz a reakcióm", amiből a másik félnek az jön le, hogy csak úgy teszek, mintha, pedig nem, csak nem tudom, hogy milyen reakciót a helyes adott esetben.

2021. dec. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
91%
Lehet, hogy nem az ajándékozás a szeretetnyelve és nem tud vele mit kezdeni. Érdemes kitöltetni vele egy szeretetnyelv tesztet és olyan dolgokat adni neki az alapján, amitől ő is úgy érzi magát, mintha meg lenne ajándékozva. Pl. szóbeli elismerések, együtt töltött idő, segítségnyújtás stb.
2021. dec. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%
Én utálom az ajándékozást főleg ha én kapom, az egyik ha nem a legkellemetlenebb dolog az életemben szintúgy az év vagy az ország összes ünnepével együtt pláne a névnap és a születésnap. Ezért soha nem ünnellek semmit, nem ajábdékozok nem is kapok nincs is kivel és kitől. Ritka de nem egyedi.
2021. dec. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
Szemely szerint nekem is nagyon nehez olyan dolgot venni ami tetszik de ha tetszik se tudom kimutatni egyszeruen nem.Viszont ajandekot adni nagyon szeretek!
2021. dec. 22. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!