Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » A szüleim miért nem szeretik,...

A szüleim miért nem szeretik, ha ajándékot veszek karácsonyra?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok, még nincs önálló keresetem mert iskolába járok, csak annyi, amit rokonoktól kapok vagy pár alkalmi nyári diákmunkával összeszedtem, illetve zsebpénznek kapok.

A szüleim nekem mindig nagy értékben vesznek ajándékot, én is szeretném a gesztust viszonozni. Kisebb koromban még nagyon kreatív voltam, csináltam minden évben képeslapokat, díszeket nekik és a húgomnak is. Mostanra viszont már nincs kedvem ezekhez, mert csak a szemét halmozódik, inkább hasznosat szeretnék adni.

Tavaly vettem anyának könyvet, apának naptárat a tesómnak meg irattartót, az összes került kb 5000 Ft-ba. Erre azt mondták a szüleim, hogy ne költsem a pénzemet, elég, ha készítek vmit, mint régen.

Idén nem volt időm (és ötletem) semmit készíteni (értelmét sem láttam, mert ugyis szemét lesz belőle 2 nap múlva) mert nagy volt decemberben a hajtás suliban is, forgalmi vizsgáztam is meg sok más elfoglaltságom volt, 1 nap alatt nem tudtam mit össtedobni. Venni szégyelltem volna bármit is saját pénzből, így nem adtam most semmit. De ettől kellemetlenül éreztem magam.

Szerintetek korrekt az, hogy 18 éves létemre nem adok nekik semmit? Miért nem akarják, hogy pénzt költsek rájuk? Hiszen szívesen teszem.


18L



2021. dec. 28. 16:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

mert azt akarják, hogy inkább költsd magadra a pénzt, amit kapsz/keresel


legközelebb esetleg valami "ingyen élmény" ajándékot adj nekik

gondolok olyanra, hogy pl egyik hétvégén menjetek piknikezni (nyilván jobb időben :DD) és te készíted össze a kaját vagy te főzöl valamelyik nap, így nem szüleidnek kell, stb...

2021. dec. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én mégis vettem volna valamit. A szüleid vagy nem veszik tudomásul, hogy felnősz vagy iszonyú spórolósak vagy mindkettő.
2021. dec. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%
2, vagy szerintuk semmi ertelme annak hogy rokonoktol( pl.tőlük) osszesporolt penzen vegyen valamit. Ez kb olyan mintha az egyik zsebembol kivennem a penzt es a masikba tennem. Akkpr mar koltse magara. Sajat keresetbol nyilvan mashogy jon ki ha vesz valamit. Az mar felnottes.
2021. dec. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem azért adok pénzt a gyereknek, hogy rám költse.
2021. dec. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Jövóre süthetnél sütit a családnak, azt nem kell tárolni, mindenki örül neki. Vagy készíthetsz "kuponokat": takarítás, vásárlás, ilyesmi.
2021. dec. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nincs saját kereseted, addig nem várják el, mert kvázi az ő pénzüket költöd / azért veszel el mástól időt dolgozni, hogy arra költsd. Majd ha lesz saját kereseted. Nem mondom, hogy ez helyes, de szerintem ők így gondolkodnak.
2021. dec. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is az ingyen élményre szavazok, én egyik évben tiniként anyukámnak csináltam kuponfüzetet (mondjuk az idő, meg kell rajzolni/szerkeszteni, de nem olyan sok idő), ilyesmik voltak benne: egy alkalom hátmasszázs, egy alkalommal eljátszom a kedvenc dalát zongorán stb. Bármikor beválthatta az évben.
2021. dec. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!