Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » A te családodban is fontos,...

A te családodban is fontos, hogy egy kisgyereknek mindenki személyesen nyomja a kezébe az ajándékot?

Figyelt kérdés

Olyan ajándékról van szó, amit Mikulás/Jézuska/Nyuszi hoz.

Én ezen nagyon meglepődtem. Mintha nem is mindenki a gyerek örömét akarná látni, hanem mutatni, hogy ezt a Télapó stb. hozzá vitte, tehát köze van hozzá. Valaki még azt is mondta, hogy ez xy Nyuszijától van, amiből szerintem egy gyerek sokkal könnyebben összerakja, hogy valami akkor nem stimmel a nyuszival.

Nálatok ez hogy van?

Nekem azért fura, mert mikor én kicsi voltam, mindenki anyámnak adta az ajándékot, ez egyszerre hozta őket, akit épp vártam. Egyetlen alkalom volt, semmi több. Ez újabb dolog, vagy van akinél régen is külön volt ajándékozás, több helyre jött a nyuszi stb?



2022. dec. 14. 23:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem család függő. Gyerekkorban nekünk a születés és névnapon kívül csak Mikulás és Jézuska volt. Mondjuk a szülinap nekem sokáig kimaradt az életemből, mert egybe esik a karácsonnyal, és nehogy a tesómnak rosszul essen, hogy mást vagy többet kapok. Ettől függetlenül mászkáltam hajnalban a kertben, mint húsvéti nyúl, és tejfogakat is őrzök, mint fogtündér.
2022. dec. 15. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
19%
Teljesen normális, hogy anyuéknak, mamáéknak stb. külön "nyuszija" van. a gyerek nem hülye, pontosan tudja, hogy nincs "nyuszi". ha nem...hát sokan nevelnek fogyatékos gyereket, állítólag aranyosak, sok szeretetet adnak, meg a többi hablaty
2022. dec. 15. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
#2 mondjuk egy hároméves nem feltétlenül „fogyatékos”, ha hisz a húsvéti nyusziban...
2022. dec. 15. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mikulás az ablakban, nyúl-cucc a kertben szétszórva van, karácsonyi ajándék a fa alatt, amikor máshoz megyünk akkor más fája alatt, de nem kézbe nyomás van
2022. dec. 15. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is jelen volt és képzeld el, felnőttként is jelen van. Kimondják hangosan, kitől van vagy felszólítják egymást egyenként, hogy vigyék oda a fa alól a csomagot. Ki kell bontani úgy, hogy nézik közben. Nagyon utálom, nagyon cringe és olyan farokméretegő az egész. 🙄
2022. dec. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
53%

Nálunk is a családok "angyalkája/mikulása" hozta mindenkinek az ajándékokat. Nekem kellett szétosztani mindenki között az ajándékot mert én voltam a legkissebb, és ez a legkissebb dolga (csak a felnőttek lusták voltak felállni :D ). És ha kaptam valamit azt az adott embernek kellett megköszönnöm aki majd továbbítja az angyalkájának. Anyám szerint sose hittem a mikulásban/angyalkában csak eljátszottam, mert a család annyira erőltette ezt az egészet. Nekem sincs egy olyan emlékem sem, ahol még elhittem ezt a maszlagot 😅 Arról viszont igen, mikor direkt úgy tettem mint aki ezt elhiszi, és eljátszottam hogy hálás vagyok az angyalkának 😅


Szerintem sokkal személyesebb lett volna ha az elejétől kimondták volna hogy ezt a nagynénémtől kaptam, ezt meg a nagymamától. Felesleges volt ez a színjáték.

2022. dec. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ugy szokott lenni hogy általában mikulás-húsvét után össze jön a család és az összes gyereknek a csizmájába-udvaron fészekbe rakja a télapó-nyuszi az ajándékot így a többi családtag is látja a gyerekeket hogy örülnek az épp tőlük kapott csomagnak illetve a gyerekeknek is jó móka keresgélni együtt a fűbe a csomagokat. Több gyerek van a családban.
2022. dec. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálunk mindig tudtam mit kitől kapok, nem a Jézuska vagy a nyúl hozott semmit. A 2000-es években voltam gyerek.
2022. dec. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!