Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Hogy gondolta ezt anélkül,...

Hogy gondolta ezt anélkül, hogy engem megkérdezett volna?

Figyelt kérdés

Van egy 15 és egy 12 éves fiam. A férjemmel 9 éve váltunk el, azóta hétvégente nála, hét közben nálam vannak a gyerekek. Arról azonban mindig közösen döntünk, hogy mit veszünk a fiúknak ünnepekre ajándékba. Az exférjem viszont kitalálta, hogy most legyen az, hogy külön vásárolunk. Én beleegyeztem, de csak úgy, ha megmondja, hogy mit akar venni. Azt mondta, hogy az idősebbik fiúnak egy órát, a fiatalabbnak pedig videójátékot vesz. Mondtam, hogy az jó lesz, biztos örülni fognak. Ehhez képest vasárnap este az apjuktól egy kifejlett pitbull kutyával jöttek haza, ami láthatóan teljesen neveletlen volt. Ugrált, morgott és ugatott. Mielőtt ezt számonkérhettem volna rajta, elhúzott és nem vette fel a telefont sem. Természetesen rögtön hívtam egy menhelyet, hogy fogadják be a kutyát és még aznap este ki is jött érte egy sintér.

A fiúk annyira megharagudtak rám, hogy azóta(több,mint egy hete) hozzám se szólnak. Egyébként a kisebbik fiamnak a névnapja volt aznap, az idősebbnek pedig a születésnapja.

Szerintetek a volt férjemnek van joga ahhoz, hogy ezt csinálja? Ja és azt még hozzátenném, hogy ő is rám haragszik amiért elszomorítottam a fiúkat.



2023. jan. 13. 23:32
A kérdező szavazást indított:
Volt hozzá joga
Nem volt hozzá joga
39 szavazat
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Élő állatot nem ajándékozunk senkinek a tudta és beleegyezése nélkül semmilyen alkalomra, ez alap. Nem számít, hogy tképpen nem te kaptad.
2023. jan. 14. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
97%

Ennyire silány esti mesét még pénteken éjszaka se kéne!

Amúgy a jövőbeli fogalmazásaidra nézve: a menhelyeken nem sintérek dolgoznak és nem is jönnek házhoz.

2023. jan. 14. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 NTBS ***** válasza:
69%
Te cselekedtél helyesen. Ezt előre meg kellett volna beszélni.
2023. jan. 14. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem te is érzed, hogy helyesen cselekedtél, nem értem miért kellett ezt kiírni. Az hogy a fiaid haragszanak az más tészta, ők még nem látják át.
2023. jan. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
86%
Igen ha elferdíted a dolgokat akkor jobban szeretünk.
2023. jan. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
53%
A fiaid érzéseit megértem, de neked volt igazad, az biztos.
2023. jan. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
72%
Alapesetben nem rád tartozik, mit akar a másik szülő a saját gyerekének adni ajándékba. Ez alól egy kivétel van, az élő állat, ha azt nálad akarja elhelyezni. Pont ugyanez lett volna a reakció nálam is
2023. jan. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
41%

Miért lettem lepontozva? 6-os vagyok

Talán nem érthető, hogy miért szomorúak a fiúk? Ettől függetlenül, mint ahogy írtam, az apa a hibás.

2023. jan. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
77%

Itt az apuka felelőtlen. Élő állatot magunknak veszünk, nem másnak. Pláne nem ajándékba. Az más lett volna, hogyha vesz a gyereknek, de nála van a kutya és ha átmegy hozzá ő gondoskodik róla és az apja fizeti a kutya költségeit (kaja, chip, oltás stb). De ez így abszolút kicseszés volt veled.

A gyerekeket is meg lehet érteni, de ha a seggüket a földhöz verik sem lesz igazuk. Értem, hogy "ők kapták", de a te károdra.

Mindenképp ülj le velük beszélgetni arról, hogy mik a helyes állattartás alapjai (nevelés, anyagi vonzat és idő szintjén egyaránt).

2023. jan. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
#8 és #6 teljesen igazar van. Én hasznosnak értékeltem a válszodat
2023. jan. 14. 12:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!