Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Miért nem érthető az, hogy ne...

Miért nem érthető az, hogy ne ajándékozzanak nekem semmit?

Figyelt kérdés
Mindenem megvan, amire szükségem van, komolyan. Ha valamit szeretnék, akkor megveszem magamnak, de mivel nincsenek nagy igényeim, ez is nagyon ritka. A karácsonynál már szerencsére eljutottunk odáig, hogy összedobjuk az ünnepi ebédet, és az az "ajándék", hogy együtt vagyunk, és mindenki kiveszi a részét (a gyerekek a családban nyilván mindenkitől kapnak ajándékot, ez oké). De amikor ilyen f@szságok vannak, mint a nőnap, névnap, szülinap - hiába mondom, hogy nem kérek semmit, ne vegyenek semmit, mintha meg sem hallanák. Én nagyon szívesen adok, tudom, hogy ők szeretnek kapni, azt is megkérdem, hogy minek örülnének ill. figyelek év közben, hogy mi az, amit szeretnének, szóval adok szívesen, nem erről van szó, hogy az ajándékozás alól akarok kibújni. Csak az alól, hogy én kapjak, mert nem szeretek kapni. A meglepetéseket meg konkrétan rühellem. Úgyhogy amikor megkérdezik, hogy mit kérek, a semmit ignorálva van, és csak ismétlődik a "de mit?" kérdés. Ekkor mondok valamit, mondjuk EGY! tábla 70+%-os étcsokit. Minimum hármat kapok per fő. Utána egy évig eszem legalább. Nem tudom hogyan mondjam már, hogy a részemre ajándékozást fejezzük már be . . . Jöhetnek is, szívesen megvendégelem őket, de ne hozzanak semmit! Olyan nagy kérés ez?

2023. márc. 8. 18:17
 1/4 NTBS ***** válasza:
100%
Nem. De amit kapsz, akár el is ajándékozhatod másoknak.
2023. márc. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ha olyasmit kapok, lelkifurka nélkül tovább is adom, de étcsokit egyedül én eszek a családban amióta a papa már nincs velünk, ráadásul azt már sikerült megjegyezni, hogy én csak olyat eszek. Szóval ja, amit tovább lehet passzolni, azt gondolkodás nélkül.
2023. márc. 8. 18:23
 3/4 anonim ***** válasza:
60%
Kérdező, és amúgy jó ilyen lópokrócnak lenni?
2023. márc. 9. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem gondolnám egyébként, hogy az lennék, legalábbis kifelé. A családnak ezt nyilván nem ilyen kiakadt stílusban és szóhasználattal mondom el, hogy nekem ne vegyenek semmit. Csak tegnap volt nőnap, lassan névnapom is lesz, és már előre frusztrál a dolog.
2023. márc. 9. 12:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!