Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Testvérem férjhez megy....

Testvérem férjhez megy. Illene neki pénzt adnom?

Figyelt kérdés

Saját keresetem van, viszont még a szüleimmel élek.

Anyám szerint adnom kellene neki 100ezer Ft-ot.


Mit illik ilyenkor?



2023. szept. 1. 21:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Amennyit anyagilag megengedhetsz magadnak. A lényeg, hogy szívesen add
2023. szept. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
43%
nem, miért kéne? Felnőtt ember dolgozzon meg a pénzéért. Amikor elvettem a feleségemet senkitől nem kaptunk egy fillért se, el se fogadtam volna ha adtak volna.
2023. szept. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
64%
sok a 100, adj 20-at ha akarsz
2023. szept. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Illene, igen. Annyit, amennyit jó szívvel adsz és amennyi neked nem fog fájóan hiányozni.
2023. szept. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Igazság szerint ő több ideig tanult mint én, de semmire nem ment vele, és később lett keresőképes.


Vett egy lakást Budapesten és anyám neki jóval több pénzt ad mint nekem. Például 2 milliot adott bele neki, van nekem is egy lakásom, nekem viszont egy forintot sem adott bele hanem megdolgoztam érte.

Tesomnak van 2 fundamentája, ezt is anyám fizetni neki.


Mindezt persze azért kénytelen, mert a lakás amit vett annak a havi részlete 200e, arra megy el minden pénze.


Szüleimnek én kb havi 50-et megspórolok, csomó dolgot megveszek helyettük.(Ezt szivesen teszem)


Ezek miatt viszont nem szívesen adok még tesomnak én is.


Nem fán terem a pénz nekem sem, csak jól bánok vele.

2023. szept. 1. 21:47
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
ezt te fogod eldönteni nem más, hát legyen az amit te mondasz, mi ebben a probléma? nem értem
2023. szept. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyik barátunk, akivel mellesleg mondhatni szomszédok lettünk, úgy, hogy ők se segítettek ki bennünket sose (bár nem is kertünk senkitől semmilyen szívességet), illemből 20 ezret adtunk amikor esküvője volt. Nekünk ekkor hitelünk volt, de gondoltuk ennyi belefér. Nagyon megköszönték.


Amennyit érzel, kérdező. Neked kell eldöntened.

2023. szept. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
30%

"Anyám szerint adnom kellene neki 100ezer Ft-ot."


Ha ilyen mélyszegénységben élő vagy hogy ennyit tudsz adni akkor én jótestvér létemre biztosan nem várnám el azt hogy egy fillért is adj vagy hogy egyáltalán részt vegyél az esküvőmön.

2023. szept. 2. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Annyit adj ami neked belefér.
2023. szept. 2. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Én adnám a fogyasztás árát + 20 ezret. Ne tartsanak nagy esküvőt, ha nincs rá pénzük. Ha meg van rá pénzük akkor nincsenek az enyémre szorulva.

De én ebben az esetben többre tartanám a valós segítséget, mintsem az anyagit. Legénybúcsú megszervezése stb.

2023. szept. 2. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!