Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Ez esetben milyen ajándékot...

Ez esetben milyen ajándékot illik adni esküvőre?

Figyelt kérdés
Hivatalosak vagyunk egy gyerekkori barátnőm esküvőjére. Csak a fél órás polgári szertartáson fogunk részt venni. A párból csak a barátnőmet ismerem, a vőlegényt nem. Arra gondoltam, hogy adnék nekik 20 ezer forintot, egy üveg pezsgőt, illetve egy pár fülbevalót barátnőmnek, mert nagyon szereti az ékszereket. Ez így megállhatja a helyét? Gondoltam még valamilyen ajándékutalványra is, de szétszórtan élnek az országban igazából, így ezt az ötletet elvetettem, mert nem akarok nekik ezzel plusz kiadásokat okozni, hogy a helyszínekre kelljen utazniuk. Egyéb ötleteket tudnátok javasolni még esetleg?
2023. szept. 11. 11:19
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Nagyon szoros barátság nem lehet, ha nem ismered a vőlegényt. A pezsgő és a pénz elég. A fülbevaló nagyon nem illő ajándék esküvőre. Ha mindenképpen adni akarsz még valamit, gravírozott pezsgospohar a pezsgő mellé
2023. szept. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez egy régi gyerekkori barátság, különböző városokba sodort minket az élet, így igen, mondhatni nem egy szoros barátság. De ettől függetlenül nagyon örülök neki, hogy gondolt rám, hogy részt vegyek a polgári szertartáson. Köszönöm a választ amúgy, a fülbevalós ötletet elvetem akkor inkább. 20 ezer forint ez esetben elegendő a pezsgő mellé?
2023. szept. 11. 12:31
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem elég lenne, de te tudod, neki milyenek az igényei és azt, hogy neked milyen összeg fér bele.
2023. szept. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk pl. nem is szokás ajándékot adni, ha csak a polgárira/templomira hívnak, mivel csak a szertartásra általában a távolabbi ismerősöket, kollégákat, nagyon régi szomszédot stb. hívnak meg, akivel nem olyan szoros a kapcsolat, hogy a lagziba vagy a vacsorára is meghívják.

Ettől függetlenül itt mondjuk lehet más ok is. Lehet, hogy se lagzi, se vacsora nincs utána. Ilyen helyzetben, főleg ha közeli a kapcsolat, akkor azért adnék valamit. Fülbevalót hanyagolnám. A gravírozott pezsgőspohár pl. jó ötlet. Viszont én vagy pénzt adnék (pl. egy szép, személyes üdvözlőlap mellé borítékban) vagy ajándékot. A kettő együtt szerintem sok.

2023. szept. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
93%
Ha csak a polgárira hívnak, semmilyen ajándékot nem kell vinni.
2023. szept. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem ha nincs lagzi vagy oda nem hívtak meg akkor nem is kell vinni semmit. Úgyhogy ha bármit is viszel az megfelel.
2023. szept. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
66%
Nahát, adna a f....om ezeknek bármit is. Eleve egy hihetetlenül prosztó dolog valakit csak a szertartásra elhívni, a lagzira meg nem. A markukat tudják tartani a csövesek. Na tudod mit... A középső ujjamat mutatnám nekik. Te meg annyi mindent adsz nekik, mint egy közeli családtagnak! Jó lúzer vagy, meghívhatlak az esküvőmre? Persze csak a szertartásra!
2023. szept. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 NTBS ***** válasza:
63%
Amit adsz bőven elég, de azt sem kell!
2023. szept. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
16%
Egy doboz durexet kell adni meg két jótanácsot aztán szevasz.
2023. szept. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Semmit nem szokás adni ha csak a szertartásra hívtak.
2023. okt. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!