Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Ajándékötletek? Németeknek.

Ajándékötletek? Németeknek.

Figyelt kérdés

Németországba megyünk diákcserére. Ajándékötletek a családnak? Ti mit vinnétek? Az apának valamilyen magyar borra gondoltam, Tokaji Aszú félére. De az anyukának és a nővérének nincs ötletem.


Van valami ötletetek, ami valami kis kedvesség, és Hungaricum?

előre is köszi. :) ( és bocsi, ha rossz kategóriába raktam. )



2013. júl. 28. 18:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyenkor mindig egy szép fényképes könyvet vittem Magyarországról, Túró Rudit, bort (Aszú vagy Bikavér).
2013. júl. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%

A piát értékelik.

A könyvbe valszeg csak belelapoznak.


Sok évnyi, széles körű német tapasztalat alapján :)

2013. júl. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Anyunak, nővérnek magyar édesség. Pl. Lonyakos meggy, Szamosi marcipán.

Vagy minőségi pirospaprika.

2013. júl. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
59%
mein kampf :D :D :D
2013. júl. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

igen, a könyvvel nekem is sajnos ez a tapasztalatom, a TúróRudit meg nem szeretik, nem ízlik nekik.. :DD (számomra érthetetlen okokból..:) )


#4 hahaha. nagyon vicces vagy. :D


köszönöm az eddigi válaszokat! :)

2013. júl. 28. 21:53
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a bor jó ötlet, én vinnék még egy csomó magyar édességet (Győri keksz, Szamos marcipán, Sport szelet, Boci csoki, Túró rudi, Mese keksz, Pilóta keksz...)

Vinnék ezen kívül mondjuk egy budapestes törülközőt, vagy párnahuzatot, vagy ilyesmit.

És lehet, vinnék német nyelvű könyvet Budapestről.


(Mi is jártunk cserediákként, és ezeket vittük/kaptuk)

2013. júl. 29. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Èn németországban élek, a férjem német, és vannak gyereköceim is, meg rengeteg tapasztalatom ajándék ügyben.


Az alkohol 3 esélyes(habár ez mindegy melyik országban van), vagy utálják a bort és csak rövidet isznak, vagy utálják a rövidet csak bort isznak, vagy semmit sem isznak. Pl a volt cégemnél minden manager csak rövidet itták, d ekb 1 hét alatt elfogytak a rövidek, míg borokból várat lehetett építeni az irodáikban.

A baráti körömben meg szinte mindenki vörös, száraz bort iszik, rövidet csak ritkán, habár ha a mézes pálinkát megkostólják akkor már egyböl kérik a következöt is.


Csokit, túrórudit semmi de semmi esetre se vigyél Mo-rol. A németek tele vannak a legjobb csokikkal, a magyar csoki mellette, egy kalap kaka. Iztelen, vagy max cukor ize van. Èn már évek óta kérem a családot, hogy max boci tejcsokit köldjenek a gyerekeknek, mert a többi csak egy édes máz semmi több.

Szerintem meg egy német nyelvü könyv(nem kell nagy legyen) Mo-ról vagy budapeströl jó lenne. A gyerkeknek nézzél valami vidám szuvenirt ami Bp-es vagy magyaros.

2013. júl. 29. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Magyar (lehetöleg száraz, minöségi vörösbor) lehet jó ötlet, de édességet (föként túrórudi, konyakosmeggy, marcipán, csoki) vinni nem szabad - ezeket legfeljebb magyarok tudják megenni, ott az elsö falat után a kukßaban landol, mert ott sokkal jobb minöségben van az ilyesmi. (kivéve a túrórudi, az a németek szerint is ehetetlen vacak).


Német nyelvü képes utikönyv, szakácskönyv jó ötlet, de más nem igen.

2013. júl. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom, miért lett divat leszólni a magyar édességeket (nem vagyok nagymagyar!!!!), szerintem nagyon jó csokik vannak, és a külföldi ismerőseimnek is nagyon ízlettek - attól függetlenül, hogy nyilván a németeknél is jók, de az ismeretlen az mindig érdekes.


A túró rudi kifejezetten tetszett és ízlett nekik, a Boci csoki és a kekszeink szintén. (Pilóta, stb.)

A Szamos marcipán azért kétesélyes, mert sokan nem esznek marcipánt egyáltalán, de egyébként nekünk egyszer Franciaországban adtak Szamos marcipánt, mert mint kiderült, ott nagyon szeretik.

2013. júl. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én Németországban élek, és ITT senkinek sem izlik sem a túrórudi, sem a magyar édességek. Marcipánt itt is lehet kapni, méghozzá jobb minöségben mint a szamosmarcipán.


Hiába ízlik valami a magyaroknak, attól még nem feltétlen, jó, de még ha az is, nem valószinü, hogy másoknak is tetszik.

Különösen a németeknél a MO-on megszokott, túlédesített ízek nem jönnek be, és a legtöbb édesség - kicsit más, az ottani ízlésnek megfelelöbb - formában itt is kapható.

2013. júl. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!