Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Mit vegyek a KÜLFÖLDI nagymamá...

Mit vegyek a KÜLFÖLDI nagymamámnak?

Figyelt kérdés

Évek óta nem láttam személyesen a lengyel nagymamámat (csóró vagyok és nincs pénzem utazásra...), de szüleim mennek ki hozzá és minden évben küldök neki valamit.


Egy olyan öregasszonyt képzeljetek el, akinek mindene megvan, sajnos cukorbeteg lett és nagyon jófej :)


Mindig kér csípős magyar kolbászt :D

Küldtem eddig neki ékszert, ékszeres dobozt, finom magyar italokat (Unicum, Hubertus, Fütyülős), szép márkás kombinét, időjárás előrejelző kütyüt.


Valami olyat szeretnék küldeni neki, amit Lengyelországban nem tud megvenni (sokkal több mindent lehet venni mint itt...). A Szamos marcipánra meg bonbonra gondoltam de eszembe jutott, hogy cukorbeteg :/


Szerintetek mit vegyek neki..?



2014. máj. 19. 13:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Csípős magyar kolbászt. :-)) Valamilyen diabetikus bonbont vegyélt.
2014. máj. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Magyaros házi töltött káposztát! Ezt a szüleid is meg tudják csinálni, vagy rendeltek olyantól, aki finoman el tudja készíteni. Virágcsokrot. Ez nem drága, 4-5 ezer forintból akkorát készítenek, hogy eltakarja a nagyit. Házi befőttet. Nézzél diabetikus édességeket. Egyébként a bonbon is jó, a cukorbetegek is szoktak 1-2 szem cukorral bűnözni. De sajnos, vigyázni kell, mert nem minden bonbon minőségi!
2014. máj. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a nagyit nem lehetne meglepni golambki-val, ugyanis ez a töltött káposzta ottani neve, ami a lengyeleknél is annyira menő, mint itthon. Ha valami magyaros kombinációt kellene mondani, akkor az Univer majonézes tormáját mondanám, külföldi rokonaim mindig azt kérik, hogy vigyek.
2014. máj. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hú, csomó olyasmi jutott eszembe, amit cukorbetegnek nem lehet. :(


Nem tudom, mennyi pénzed van erre, ugye a herendi vagy zsolnay porcelán eléggé híres, és az idősek szeretni szokták, viszont nagyon drágák sajnos. Ha lenne ennyi pénzed, gondolom, hogy inkább utaznál.


Ha cukorbetegként eheti (sajnos nem tudom), akkor Pick és/vagy Herz szalámi.

Szentkirályi ásványvíz ugye magyar, bár gondolom, hogy ásványvíz az van kinn is. (Persze, aki ért hozzá, az érzi a különbséget a vizek között - én nem nagyon. :D)


Aminek szerintem örülne a főzéshez:

- piros arany

- szegedi fűszerpaprika

- kalocsai fűszerpaprika

- Gyermelyi vagy Korona tészta (azt hiszem, mindkettőnek van diabetikus változata is)


Valami finom tea vagy kávé, diabetikus lekvár.


Diabetikus csokoládé: [link]

ezek nem magyarok, de jól néznek ki. :) [link]


Amúgy lehet még adni szép, kézműves szappant, különféle testápolókat, sampont, tusfürdőt...


Ezekből összeállítasz neki valami szép kosarat/dobozt. Szerintem biztos nagyon örülne. :)

2014. máj. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Vegyél neki pár régi filmet - már, ha tudja kezelni a dvd lejátszót- Kabos Gyulával, Jávor Pállal, Tolnai Klárival...stb.


Az újak sem drágák, de szerintem a vaterán, teszveszen elég olcsón hozzá lehet jutni.

2014. máj. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Bangó Margit pakkot: cd,dvd,szakácskönyv
2014. máj. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem tud magyarul egy kukkot sem :D
2014. máj. 22. 19:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!