Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Baj ha a barátomnak nagyobb...

Baj ha a barátomnak nagyobb értékű ajándékot adok, pedig ő nem annyira nagy dolgot vett nekem?

Figyelt kérdés

Csak véletlenül beszéltünk erről, hogy kb. mennyit költöttünk ajándékokra, és mondtam, hogy nekem simán van 20-25 körül, és erre mondta, hogy reméli nem neki vettem a legdrágábbat, mert ő nekem nem vett annyira drága dolgot.

Amúgy 3 hónapja vagyunk együtt és én is gondoltam, hogy inkább valami "apróságot" kellene adnom neki, de aztán meggondoltam magam, hisz így is mindig ő fizet nekem mindent. Na meg a saját, diákmunkával keresett pénzemből vettem mindent, tehát ez se gond.



2014. dec. 22. 19:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha esetleg mondaná, hogy miért vettél ilyen drágát, stb. Akkor mondd neki amit leírtál, hogy máskor úgyis mindig ő fizet mindent, és e miatt ne érezze magát kellemetlenül!
2014. dec. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az igazi kérdés, hogy TE hogy érzed ezt?


Ha a kérdés felmerült benned, akkor biztos izgat a dolog és esetleg te is ennek tartod valamilyen szinten. Legalábbis kételkedsz benne, hogy most ez baj-e.


A gondoskodási szerep és az eltartási szerep érdekes pszichológiával bír. A kérdés, hogy te ezt azért csinálod, hogy elkápráztasd és ezzel magad mellett tartsad, vagy magadnak édesgessed, vagy azért, mert büszke vagy rá, hogy végre tudsz ilyet is adni és egyáltalán nem vársz emiatt el a másiktól semmit. Sem azt, hogy jobban kedveljen, sem azt, hogy jobban örüljön neki, mint egy 2-5 ezer forintos valaminek.

2014. dec. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Azért gondoltam, hogy ezt veszem, mert először nem tudtam, hogy mi legyen és ennek tudtam, hogy biztosan örülne.
2014. dec. 23. 19:51
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem az számít, hogy örülni fog neki és nem csak egy ajándék lesz, ami két hét múlva semmit sem jelent.
2014. dec. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Engem nem zavar, egyébként nem az számít,hogy mennyit költesz rá, hanem ,hogy szívből adjad, ozt kész:D
2014. dec. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!