Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Csak én utálok ajándékozni?

Csak én utálok ajándékozni?

Figyelt kérdés

Olyan hülye szokás, semmi értelme nincs! Ne értsetek félre, én nem csak ajándékot adni utálok, de kapni is. Kapok egy csomó fölösleges vackot, amire nincs is szükségem, utána meg gondolkozhatom azon, mit vegyek a másiknak vissza ugyanolyan értékben. Aztán persze neki se tetszik a dolog, bevágja a sarokba, és minden kezdődik elölről. Már próbáltam mondani a családnak, hogy nekem inkább ne vegyenek semmit, és én se veszek nekik semmit, de persze sértődés lett a vége, és utána ugyanúgy vettek nekem ajándékot, szóval én is kénytelen voltam viszonozni...

Utálom ezt az egészet, teljesen felesleges és még költséges is! Van még valaki, aki így érez?


2016. márc. 19. 19:13
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja, és még azt elfelejtettem hozzátenni, hogy mivel az én családomnak kb ezer tagja van (szülők, nagyszülők, unokatestvérek, nagynénik, nagybácsik), és mi az égvilágon mindent megünneplünk, a névnaptól kezdve a mikulásig, ezért szinte minden hónapra jut 1-2 ilyen alkalom az ajándékozásra...
2016. márc. 19. 19:19
 2/7 anonim ***** válasza:
6%
Én örülnék ha ilyen családom lenne hogy ajándékozunk:D én szeretek kapni és adni is .
2016. márc. 20. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Én szeretek adni és kapni is.

De mi figyelünk egymásra, és olyat adunk/kapunk, aminek örülünk.

2016. márc. 20. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

szerintem is ott van a gond,hogy nem olyan ajándékot adtok, aminek örül a másik. így tényleg felesleges.

na meg viszonzást várni sem túl helyes.

meg szerintem az is gond,hogy ilyen tág családon belül megy ez nálatok. ha csak szülők, tesók, meg mondjuk legközelebbi unokatesóra szűkülne a kör, már jobb lenne.

mert bevallom én se tudnék mit venni olyan uncsimnak akit alig ismerek. de akit jól ismerek, annak nem nehéz ajándékot venni.

persze téged is megértelek. de szerintem alapjában véve nem rossz dolog az ajándékozás. de ha csak kényszer, meg le akarom tudni és veszek valami porfogót az tényleg felesleges.

2016. márc. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem hosszú évekbe telt, mikorra le tudtam beszélni a családot. Mivel én sem szeretem az ajándékozást. Nagyon hülyén érzem magam ha kapok, vagy adok.
2016. márc. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a párom ilyen. Szerinte is tök felesleges az ajándékozás, simán pénzt is cserélhetnének az emberek. Vallja ő. Épp ezért én nem igazán kapok tőle semmit. viszont én meg imádok ajándékozni, és kapni is... Egyén függő, de megértem azokat, akik nem szeretnek ajándékozni. :D
2016. ápr. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

Én is így érzek ezzel kapcsolatban, és ne értsetek félre, nagyon szeretem a családomat, de ezt szerintem nem kell kötelezően adott tárgyakkal kifejezni. A személyes ajándékoktól is a falra mászom, mert azokat sok ideig meg is kell tartanod, és legtöbbször szintén feleslegesek.

Viszont rá kellett jönnöm, hogy, mint ahogy a kommentekben is látszik, sokan vannak akik kimondottan szeretik ezt. Nem mondom, hogy megértem őket, de elfogadom, főleg, hogy szerintem ezek az emberek vannak többen.

Sajnos nem tudom mi lenne jó megoldás, én még nem is mondtam el ezt senkinek, mert hiába ölné meg a dolog hangulatát, csinálnánk tovább. Csinálni meg azt csinálom, hogy próbálok olyan ajándékot találni, ami nem különleges, simán csak nem kínos, mert általában úgyis a legjobb ajándékokra figyel mindenki. Magamnak meg édességet, teát kérek, azt nem igazán lehet elszúrni, és ajándék jellege is van (még nem működik igazán, mert az "nem elég", de én szeretném, hadd legyen már elég)

A nagy ajándékozási körhöz meg kitartást, tapasztalatom szerint ez egyre csökken (addig amíg a korosztályod el nem kezd gyereket szülni), de szerintem még fiatalabb vagy, ráérsz akkor aggódni :)

2016. máj. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!