Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Iskolai ajándékozás - minek?

Iskolai ajándékozás - minek?

Figyelt kérdés

Mindenki ezen pörög, hogy mit vegyen/készítsen az osztálytársának.

Miért erőltetik ezt az ajándékozást az iskolákban? Annyira erőltetett, semmi értelme, csak a nyűgöt csinálják a szülőknek meg a diákoknak.

Nekem nincs gyerekem de emlékszem milyen szörnyű volt húzni, és mindig olyat sikerült akivel vagy nem bírtuk egymást vagy alig beszéltünk 2 szót.

Ennyi erővel a postásnak is vehetnék ajándékot.

Egyébként sem kell sulykolni ezt a kényszer-ajándékozást az emberekbe, így is kihalt a karácsonyi hangulat - plázaszédelgés lett belőle, meg hiteligénylés.


2017. nov. 24. 20:35
 1/10 anonim válasza:
8%
Szerintem ez egy jó program. Nem hiszem el, hogy valakinek van olyam az osztályában akivel csak 2 szót beszélne. Én is olyat húztam akivel nem vagyok/voltam jóban szinte mindig és mégis jószívvel és örömmel gondolok vissza erre. Adni és kapni. Gondolkozni minek örülne a másik kedveskedni neki. Szerintem ez egy jó dolog. Alkalom is nyílik arra, hogy a diákok jobban megismerjék egymást. Ha olyat húzol akit nem ismersz annyira legalább lesz alkalom és ürügy, hogy jobban megismerd
2017. nov. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Pedig van ilyen, és volt is. És pont emiatt lett egy kényszeredett program. De akár ha itt is elolvasod az ezzel kapcsolatos kérdéseket akkor látod, hogy nem az van az emberekben, hogy az öröm vezérelné őket amikor olyan feladatot kapna, hogy 1500 ft-ból vegyenek valamit. Abból ugyan mit?...

De továbbmegyek, nem csak iskolások hanem felnőttek is sokszor csak le akarják tudni ezt a dolgot, és mindennek köze sincs a szeretethez.

Persze van, aki mindezt nem hajlandó észrevenni.

2017. nov. 24. 21:58
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek alapvetően, én sem szerettem. Nem volt jó osztályközösségünk gimiben, hát van ilyen. Persze, hogy mindig olyat húztam, akit nem szerettem volna. Jó, túléltem, letudtam azzal, hogy sima mikuláscsomagot vettem neki, hiszen személyesebbet nem szerettem volna, nem is tudtam. De nem élveztem, és rajtam kívül még pár ember sem.

Szerintem elő lehet ilyet adni, de az ofőnek kell megítélnie, milyen a közösség, inkább teher lenne, vagy móka. Ez új ismeretségeket nem fog hozni, mert szégyellősen, a végsőkig zavarban odanyomnak neked egy csomagot, 'oszt cső, ettől nem ismerem meg a másikat jobban, és nem is fogom akarni, ha addig nem alakult semmi. Biztos vannak tök jó közösségek, ahol ez szuperül megy, de csak akkor van értelme, mert pl nekem csupa rossz emlékem van róla. Mikor a munkahelyemen is felvetették, eléggé ellene voltam. Teljesen emberi és természetes, hogy egyesekkel nem szimpatizálok, hadd ne kelljen ajándékot vennem neki.

2017. nov. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem jó mulatság.

De ha ennyire valaki nem bírja az 1500Ft-os ajándékot akár valami kreatív ajándékot is lehetne készíteni, amit te csináltál. Igaz mire megy vele? És akkor mivan? Legalább van még egy osztályprogram ami erősíti a társaságot. :)

2017. nov. 25. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én most hallottam egy olyan osztályról, akik nem fognak így ajándékozni, hanem az lesz az osztálykarácsony, hogy elmennek valami iskolán kívüli programra (nem tudom, hova). Tulajdonképpen tetszik az ötlet, mert tényleg olyan kényszeredett tud lenni az, hogy x forintból oldd meg egy olyan megajándékozását, akit alig ismersz (főleg akkor, amikor még csak pár hónapja van együtt az osztály), esetleg egyáltalán nem is kedvelsz...
2017. nov. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ez jó kérdés, tényleg, minek? Nekem is voltak kínos helyzetek a középiskolában. Lányomnak is a gimiben, volt, hogy be is lázasodott (ténylegesen), szerintem olyat húzott, hogy belebetegedett inkább:(

Egyik évben kérték is, hogy NE legyen, de ofő vérig sértődött:( Mondván, milyen osztály ez, semmit se lehet velük kezdeni, stb.

2017. nov. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem amúgy mindig az "akivel nem beszéltem egész tanévben két szót" kategóriájú osztálytársat sikerült kihúznom, és naná, hogy lány létemre fiút (közgazdasági suli, 28 lány és 5 fiú, de én mindig beletrafáltam.)

Lányom pedig egyik évben kihúzta a számára legutáltabb fiút a gimis osztályban, de nekik személyes ellentétük is volt, akkor sírva jött haza (tetejébe milyen a véletlen, a srác is őt húzta ugyanakkor).

Aztán egy cserével megoldották neki a barátnők, (a háttérben amúgy is ment a cserebere).

Amúgy van olyan munkahely is, ahol ez divat. Én ott is kihúztam a legköcsögebb rendszergazda pasit (kb. egy kanál vízben meg tudtuk volna fojtani egymást). Elcseréltem egy fiatal csajjal, aki bele volt esve. (Totál értelmetlen az egész húzósdi.)

2017. nov. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az pedig külön szívás volt, ha valaki a tanárt húzta. Annak azért soha nem 1500-2000 forintért vásárolt a "szerencsés" diák. Szegény tanár pedig díszdobozos golyóstollakból kirakodóvásárt rendezhetett volna a pályafutása során.
2017. nov. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Egyébként nálunk (diák vagyok) szólt a tanár, hogy aki nem akar részt venni annak nem kell. :D

Most le lehet pontozni, meg minden, nálunk ez volt, lehet másoknál se kötelező. :)

Szerintem jó móka, persze függ az osztálytól.

Pontozzatok le. :D

2017. nov. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is hülyeség! Emlékszem, amikor még általános sulis voltam, anyám hogy utálta az egészet, mivel mindig rábíztam a feladatot, hogy vegyen valamit annak, aki kihúztam. :D
2017. nov. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!